برای خرید دستگاه فتوکپی استوک، باید اطلاعات دقیق داشته باشید. در این مقاله برخی از نکات مهم را عنوان کرده ایم.

نکات مهم جهت خرید دستگاه فتوکپی استوک

خرید دستگاه فتوکپی استوک به دلایل مختلفی امروزه پر رونق شده است. بسیاری از افراد و شرکت ها و سازمان ها به جای خرید دستگاه فتوکپی و پرینتر جدید؛ اقدام به خرید دستگاه های فتوکپی کارکرده می کنند. برای خرید دستگاه های استوک به خصوص دستگاه پرکاربردی مانند فتوکپی، باید نکات مهمی را در نظر داشت.

از آنجایی که بسیاری از این دستگاه های فتوکپی استوک، از کشورهای اروپایی وارد کشور ایران می شوند؛ باید نسبت به سالم بودن قطعات و تجهیزات اصلی آنها دقت نظر داشت. در این مقاله به نکات و موارد مهم جهت خرید انواع دستگاه فتوکپی استوک اشاره خواهیم کرد. اگر قصد خرید چنین دستگاه های کاربردی را دارید، بهتر است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

پیش از خرید دستگاه فتوکپی استوک، به نکات زیر توجه کنید!

شرکت ها و مجموعه های زیادی هستند که اقدام به فروش دستگاه های پرینتر، اسکنر و فتوکپی استوک می کنند. برخی از آنها متاسفانه، دستگاه های تقلبی و معیوب را به جای دستگاه استوک اصل، در فروشگاه عرضه می کنند؛ از همین رو لازم است، پیش از آنکه اقدام به خرید دستگاه های فتوکپی و پرینتر استوک کنید؛ موارد زیر را در نظر بگیرید.

 

سرعت و دقت کارکرد دستگاه را تست و بررسی کنید

حتماً پیش از خرید نهایی، دستگاه را در حضور فروشنده، روشن نموده و نسبت به عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. بسیاری از دستگاه های استوک، ممکن است به دلیل نقص فنی، حین انجام فعالیت صدای زیاد یا سرعت کمی داشته باشند. بنابراین، ضروری است پیش از خرید دستگاه فتوکپی، به نوع، مدل، سرعت، دقت و نحوۀ عملکرد دستگاه توجه کنید؛ تا از سلامت دستگاه و همچنین کارکرد آن اطمینان کامل داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  همه چیز دربارۀ پرینترهای لیزری استوک و انواع آن

توجه به کُنتور و میزان کارکرد دستگاه فتوکپی استوک

هنگام خرید دستگاه فتوکپی استوک حتماً به برگ کنتور و تعداد یا میزان کارکرد دستگاه توجه کنید. این گزینه یکی از روش های سریع و مناسب برای بررسی وضعیت میزان فعالیت دستگاه است. بیشتر دستگاه های کپی دارای یک برگ کنتور می باشند؛ که بر روی برگه کنتور، تعداد پرینت، کپی، اسکن و حتی تعداد پرینت ها و اسکن های تحت شبکه نیز در آن قید شده است. اگر چنین برگه ای در اختیار شما قرار نگرفت، حتماً از فروشنده و تکنسین فنی دستگاه بخواهید اطلاعات این برگه را به شما بدهد.

همچنین بر روی برگه کنتور سریال دستگاه نیز قید شده است که باید این شماره سریال را با برچسب پشت دستگاه فتوکپی کارکرده مقایسه کنید. بهتر است تمام اطلاعات مندرج در برگه کنتور را با ویژگی های درج شده بر روی برچسب تطبیق دهید.

بررسی شکل ظاهری دستگاه و تجهیزات متصل به آن

بسیاری از افراد تصور می کنند، اغلب دستگاه های استوک مانند فتوکپی یا پرینتر، ظاهر سالم و زیبایی ندارند!

در حالیکه، اکثر این دستگاه ها علاوه بر ظاهر سالم، بدنه و ساختار داخلی بسیار با کیفیت و سالمی دارند. از همین رو، هنگام خرید باید به ویژگی های ظاهری دستگاه؛ مانند سالم بودن دکمه ها، ورودی کاغذ، کابل ها، پورت های پشت دستگاه و . . . توجه کرد.

بازبینی وضعیت تجهیزات داخلی و فنی دستگاه فتوکپی

همانطور که وضعیت ظاهری و بیرونی دستگاه فتوکپی استوک برای خریداران باید مهم باشد. وضعیت تجهیزات داخلی و فنی دستگاه نیز باید مورد ارزیابی و بررسی قرار بگیرد. برای مثال: به نوع کارتریج و همچنین نحوه عملکرد آن حین انجام کار دقت کنید. از سالم بودن غلطک کاغذکِش، درام و کارتریج و عدم جوهرریزی آن مطمئن شوید. همچنین بخش های داخلی که بسیار حساس می باشند مانند پورت های اتصالی به سایر دستگاه های دیجیتال را بررسی کنید. در برخی مواقع، پین های ریز موجود در این پورت ها به دلیل عدم استفاده درست یا استفاده طولانی مدت، دچار شکستگی یا کج شدگی می شوند. با بررسی این قطعات و سایر تجهیزات مهم دستگاه، از کارایی و عملکرد مطلوب دستگاه فتوکپی مطمئن خواهید شد.

A complete guide to buying stock photocopiers 1 - راهنمای کامل خرید دستگاه فتوکپی استوک

بازبینی وضعیت تجهیزات داخلی و فنی دستگاه فتوکپی استوک

 

بیشتر بخوانید:  مراحل تعویض کارتریج پرینتر اچ پی ۸۸۰

از دسترسی آسان به قطعات مهم و مصرفی دستگاه مطمئن شوید!

همانطور که می دانید، دستگاه های کپی استوک در واقع دستگاه های از رده خارج شده می باشند. بنابراین، ممکن است برخی از قطعات و تجهیزات این دستگاه ها در دسترس کاربران و خریداران نباشند. به بیان ساده، به دلیل آنکه از سوی برند و کمپانی به عنوان دستگاه قدیمی شناخته می شوند؛ ممکن است قطعات اصلی و مصرفی آنها نیز تولید نشوند. از همین رو، بهتر است دستگاه های کارکرده ای را تهیه کنید که اخیراً از رده خارج شده اند.  احتمالاً بدین شکل، دسترسی بهتر و سریعتری به قطعات مهم و اصلی دستگاه خواهید داشت.

نکتۀ قابل توجه دیگر در این خصوص، توجه نحوه تعمیر یا نگهداری قطعات نیز می باشد. حتماً از کارشناس فروش یا تکنسین فنی بخواهید در این خصوص راهنمایی های لازم را برای شما داشته باشد.

متناسب با نیاز و فعالیت خود دستگاه کپی استوک تهیه کنید!

مسلماً قابلیت ها و ویژگی های دستگاهی که برای محیط خانه یا فعالیت شخصی تهیه می کنید؛ با دستگاه کپی کارکرده ای که برای محیط کار و شرکت خریداری می کنید؛ کمی متفاوت است. به این دلیل که حجم و زمان فعالیت دستگاه در محیط خانه نسبت به فضای شرکت یا سازمان بسیار کمتر خواهد بود. به همین دلیل، باید هنگام خرید به قابلیت های دستگاه متناسب با نیاز و فعالیت خود دقت داشته باشید.

دریافت برگ گارانتی

برخی شرکت ها و فروشگاه های معتبر در حوزه فروش دستگاه های استوک و کارکرده مانند دستگاه فتوکپی؛ همراه با فروش محصول، برگ گارانتی نیز به مشتریان ارائه می کنند. پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع دستگاه فتوکپی استوک به این فروشگاه ها مراجعه کنید؛ تا از اعتبار و خدمات پس از فروش مجموعه نیز بهره مند شوید.

خرید از فروشگاه اینترنتی شکیل نگار چابهار را فراموش نکنید!

برای خرید انواع دستگاه استوک و اورجینال، باید به فروشگاه ها و مراکز خرید معتبر مراجعه کرد. فروشگاه شکیل نگار چابهار، یکی از برترین و معتبرترین فروشگاه های دستگاه های استوک مانند فتوکپی، پرینتر، اسکنر می باشد.

می توانید انواع دستگاه فتوکپی استوک اصل و سالم را در این فروشگاه مشاهده کرده؛ و بر اساس میزان فعالیت خود، یکی از آنها را با قیمت بسیار مناسب تهیه کنید.