نصب پرینترهای استوک HP، باید به شیوۀ صحیح انجام شود تا نتیجۀ مطلوب از عملکرد پرینتر حاصل گردد. اغلب پرینترها، روش‌ نصب و راه‌اندازی مشابهی دارند که در این مقاله به یکی از رایج‌ترین روش‌های نصب و راه‌اندازی انواع پرینتر استوک hp اشاره خواهیم کرد. لطفا تا پایان مقاله را مطالعه کنید.

نحوۀ راه‌اندازی و نصب پرینترهای استوک HP

نصب پرینترهای استوک HP، به دلیل کارایی بالا و عملکرد مطلوبی که دارند، در اغلب شرکت‌ها یا سازمان‌ها پرکاربرد می‌باشند. برای آنکه پرینتر کارکرد صحیح و پایدار داشته باشد، باید نسبت به مراحل نصب و راه‌اندازی آن آگاه شده و هر مرحله از نصب را با دقت انجام داد تا عملکرد پرینتر استوک hp، با مشکل مواجه نشود!

باید به این نکته توجه داشته باشید که نصب و راه‌اندازی پرینتر، ممکن است با استفاده از کابل USB یا از طریق اتصال به اینترنت انجام شود. بنابراین، حتماً پیش از خرید پرینتر، نسبت به نحوۀ کارکرد آن از فروشنده اطلاعات دقیق کسب نمایید.

نحوۀ راه‌اندازی و نصب پرینترهای استوک HP

در مرحلۀ اول، باید پرینتر را از جعبه یا کارتن خارج کرده و سپس تمام کابل‌ها را بررسی کرده و مطابق با کارکرد هر یک از کابل‌ها، آنها را به سیستم کامپیوتر، منبع تغذیه یا برق متصل کنید و دکمۀ روشن تعبیه شده روی پرینتر را فشار دهید.  حتماً پس از نصب و راه‌اندازی پرینتر استوک اچ پی، دکمۀ (Self Printing) را جهت تست دستگاه فشار دهید و سپس، اطلاعات مندرج در برگ چاپ شده را با دقت مطالعه کنید، بخشی از مشخصات فنی و تعداد صفحات چاپ شده توسط دستگاه در کاغذ چاپ شده قابل مشاهده است.

در ادامه، گام‌های مهم بعدی که جهت نصب پرینترهای استوک HP، باید انجام دهید را بیان خواهیم کرد. لطفاً تا پایان همراه ما باشید.

مراحل نصب پرینترهای استوک HP

 • گام اول

در قسمت Run (این برنامه در بخش Start Menu می‌باشد) عبارت Control Printer را وارد کنید.

 • گام دوم

در پنجرۀ باز شده، راست کلیک کرده و سپس گزینۀ Add printer را انتخاب نمایید.

Everything about how to install HP Stoke printers 2 - همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

مراحل نصب پرینترهای استوک HP/ گام دوم

 • گام سوم
بیشتر بخوانید:  بررسی نحوۀ عملکرد پرینتر استوک وایرلس و شناخت مزایا و معایب آن

در پنجرۀ ظاهر شده دو گزینه برای فعالسازی مشاهده می‌شود که:

 • گزینۀ Add a network, Wireless or Bluetooth printer: جهت نصب پرینترهایی است که در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند یا ممکن است به صورت بی‌سیم یا بلوتوث به کار روند.
 • گزینۀ Add a local printer: جهت نصب یک پرینتر بر روی کامپیوتر شخصی انتخاب می‌شود.

از آنجایی که پرینتر استوک hp، به رایانۀ شخصی متصل شده است، بنابراین باید گزینۀ دوم انتخاب شود.

Everything about how to install HP Stoke printers 3 - همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

مراحل نصب پرینترهای استوک HP/ گام سوم

 • گام چهارم

در این بخش دو گزینه وجود دارد که شامل:

 • Use an existing port: با انتخاب این گزینه، مشخص خواهید کرد که پرینتر شما از طریق چه درگاه یا پورتی متصل شده است.
 • Create a new port: این گزینه به کاربر اجازه می‌دهد تا یک پورت جدید معرفی کرده و پرینتر خود را بر اساس نوع پورت نصب کند.

از آنجایی که اکثر پرینترهای استوک HP، از طریق پورت USB مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین، گزینۀ دوم چندان کاربرد ندارد و باید گزینۀ اول را انتخاب نمایید.

Everything about how to install HP Stoke printers 4 - همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

مراحل نصب پرینترهای استوک HP/ گام چهارم

 • گام پنجم

در این مرحله، لیست دِرایورهایی که پیش از این از طرف ویندوز یا سیستم شناسایی و تایید شده‌اند، در یک پنجره نمایش داده می‌شود. از قسمت راست پنجرۀ باز شده، مدل پرینتر استوک hp، را انتخاب می‌نمایید. چنانچه، چاپگر مورد نظر، پس از انتشار نسخۀ جدید ویندوز باشد، باید گزینۀ Windows Update، را انتخاب کنید. همچنین در صورت، در اختیار داشتن DVD یا CD پرینتر، می‌توانید گزینۀ Have Disk … را بزنید و چاپگر را به لیست درایورها اضافه نمایید. دکمۀ Next را بزنید تا پنجرۀ دیگری جهت نصب پرینتر ظاهر شود.

Everything about how to install HP Stoke printers 5 - همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

مراحل نصب پرینترهای استوک HP/ گام پنجم

 • گام ششم

در این بخش باید یک نام برای پرینتر Printer، انتخاب کنید و سپس بر روی دکمۀ Next کلیک می‌کنید تا مراحل نصب پرینتر پایان یابد.

Everything about how to install HP Stoke printers 6 - همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

مراحل نصب پرینترهای استوک HP/ گام ششم

 • گام هفتم

در این بخش نیز دو گزینه پیشنهاد می‌شود که شامل:

 • Do Not Share this Printer
 • Share this printer so that others on your network can find and use it

گزینۀ اول، باید انتخاب شود، چرا که قصد به اشتراک‌گذاری پرینتر در شبکه را ندارید. پس از انتخاب گزینۀ اول، دکمۀ Next را می‌زنید و به مرحلۀ آخر می‌رسید.

Everything about how to install HP Stoke printers 7 - همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

مراحل نصب پرینترهای استوک HP/ گام هفتم

 • گام هشتم
بیشتر بخوانید:  آشنایی با پرینترHP Color Laser Jet Enterprise M750

در گام آخر، برای آنکه نحوۀ چاپ پرینتر تست شود، دکمۀ Print a test page را بزنید تا یک صفحۀ چاپ شده برایتان ارسال شود. در پایان نیز گزینۀ Finish را انتخاب کنید.

Everything about how to install HP Stoke printers 8 - همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

مراحل نصب پرینترهای استوک HP/ گام هشتم

روش نصب پرینترهای استوک HP به صورت بی‌سیم در ویندوز 10

یکی از قابلیت‌های مهم Windows 10، امکان نصب نرم افزارهای کاربردی به صورت وایرلس یا بی‌سیم می‌باشد که این قابلیت در خصوص راه‌اندازی و نصب پرینترهای استوک HP نیز صدق می‌کند. در این بخش، مرحله به مرحله، نحوۀ نصب و راه‌اندازی انواع پرینتر استوک HP را بیان خواهیم کرد.

 • از اتصال پرینتر و رایانه به شبکه و همچنین فعال بودن آنها، اطمینان حاصل کنید.
 • سپس از منوی Star، گزینۀ Setting را انتخاب نمایید.
 • در مرحلۀ بعدی، آیکون Device را نیز انتخاب کنید.
 • پنجرۀ باز شده، مربوط به تنظیمات لوازم جانبی می‌باشد که در این پنجره باید گزینۀ Printer & Scanner را بزنید.
 • با انتخاب گزینۀ Add a printer or Scanner، صفحۀ ویندوز برای پیدا کردن پرینتر و اسکنر، به جستجو می‌پردازد. برای نتیجه‌بخش بودن این فرایند، باید wifi یا اینترنت فعال باشد. در غیر اینصورت، این روند، به درستی انجام نمی‌شود.
 • در پایان نیز، ویندوز لیستی از پرینترهای متصل شده به سیستم را نمایش خواهد داد که با انتخاب اسکنر، روند اتصال دستگاه را به پایان خواهید رساند.

بدین شکل، مراحل نصب به شکل خودکار و اتومات بدون نیاز به کابل یا سیم رابط انجام خواهد شد و ویندوز 10 نیز به شکل خودکار، تنظیمات مربوط به آن را انجام خواهد داد.

Everything about how to install HP Stoke printers 9 - همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

روش نصب پرینترهای استوک HP به صورت بی‌سیم در ویندوز 10

کلام آخر

بهتر است، پیش از آنکه پرینتر استوک اچ پی را نصب کنید، نسبت به جایگیری صحیح قطعات مانند صفحۀ کاغذ، کارتریج، درب بازشوندۀ پرینتر و . . . مطمئن شده و سپس با بررسی کامل این قطعات و همچنین اتصال درست کابل‌ها، اقدام به نصب و راه‌اندازی پرینتر نمایید. ضمن آنکه، حتماً از کاغذهای استاندارد و مطابق با ویژگی‌های پرینتر استوک، استفاده کنید. در صورت ظاهر شدن خطا یا بروز مشکل سخت افزاری در پرینترهای استوک hp، در وهلۀ اول مشکل پیش آمده را رفع کرده و بعد اقدام به راه‌اندازی مجدد پرینتر نمایید.

 

شرکت ماشین‌های اداری شکیل نگار چابهار واردکننده و فروشنده انواع دستگاه‌های فتوکپی و پرینتر استوک در کشور است. برای گرفتن مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.
تماس بگیرید 02188846493