اگر از علاقه مندان به انواع پرینتر استوک وایرلس و بی سیم هستید، حتماً این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

معرفی پرینتر استوک وایرلس

در بسیاری از محیط های اداری و سازمان ها، نیاز به استفاده از انواع پرینتر استوک احساس می شود!

بدون وجود چاپگر با کیفیت و پیشرفته، امکان چاپ انواع مدارک و اسناد از سوی کارمندان هر بخش نیز دشوار خواهد بود. از طرفی، با پیدایش تکنولوژی های کاربردی و مهم در عرصۀ دیجیتال، امکان استفاده از انواع مختلف چاپگر نیز فراهم شده است. شاید تا سالها پیش، برای چاپ کردن اسناد و تصاویر موجود در کامپیوتر یا گوشی هوشمند، باید به دنبال اتصال سیم و کابل می بودیم.

 

در حالیکه، در عصر حاضر برای چاپ اسناد ذخیره شده بر روی تبلت، لپ تاپ یا رایانه، نیازی به کابل یا سیم اضافی نخواهید داشت. در واقع، چاپ مدارک از طریق سیستم وایرلس یا بی سیم انجام می شود. ویژگی مهمی که دسترسی به سیستم چاپ در یک سازمان را برای همگان آسان خواهد کرد. برای آنکه چنین سیستم کاربردی و کارآمدی را در شرکت پیاده سازی کنید، نیاز به یک دستگاه پرینتر استوک وایرلس یا بی سیم خواهید داشت.

بسیاری از کاربران از نحوۀ عملکرد و کارایی پرینترهای وایرلس در مقایسه با سایر پرینترها، رضایت داشته اند. همین استقبال گسترده باعث شده است تا تولید کنندگان نیز قابلیت های بیشتری برای انواع پرینتر وایرلس در نظر بگیرند.

 

نحوۀ کار پرینترهای وایرلس

 

عملکرد دستگاه های پرینتر استوک وایرلس به این صورت است که از طریق مودم یا روتر وایرلس به دستگاه متصل می شوند. بدین ترتیب، روتر یا مودم استفاده شده، به عنوان Access Point یا نقطۀ دسترسی برای رایانۀ شخصی و چاپگر شناخته می شوند. در نتیجه، تمام فایل های ذخیره شده بر روی سیستم، بدون نیاز به اتصال کابل، چاپ خواهند شد.

کاربران این نوع دستگاه های چاپ می توانند، بر اساس سه گزینۀ زیر دستگاه پرینتر خود را راه اندازی کنند:

  • اتصال بر روی یک شبکه از طریق یک Access Point یا نقطۀ دسترسی
  • امکان اتصال از طریق تبلت یا تلفن همراه هوشمند
  • امکان اتصال مستقیم به یک یا چند رایانۀ شخصی
بیشتر بخوانید:  چگونه پرینتر استوک HP قدیمی را روی ویندوز ۱۰ نصب کنیم؟

در ضمن به خاطر داشته باشید در صورت پشتیبانی دستگاه چاپگر وایرلس از فناوری Google Cloud Print و Air Print می توانید از طریق تلفن همراه هوشمند، به طور مستقیم فایل های خود را چاپ کنید.

تا بدین جای مقاله با نحوۀ عملکرد انواع دستگاه پرینتر استوک بی سیم یا وایرلس آشنا شده اید. برای آنکه با مزایا و معایب این نوع دستگاه ها آشنایی بیشتری داشته باشید، پیشنهاد می کنیم حتماً بخش های بعدی مقاله را با دقت مطالعه کنید.

Examining how the Stoke wireless printer works and recognizing its advantages and disadvantages 0 - بررسی نحوۀ عملکرد پرینتر استوک وایرلس و شناخت مزایا و معایب آن

نوع کارکرد پرینترهای استوک وایرلس

 

با مزایا و معایب انواع پرینتر استوک وایرلس بیشتر آشنا شوید!

 

همانطور که می دانید، دستگاه های دیجیتال پرکاربرد مانند پرینتر و چاپگرهای وایرلس، از قابلیت ها و امکانات زیادی برخوردارند. به همین خاطر است که روز به روز بر تعداد کاربران این نوع دستگاه ها افزوده می شود. توصیه می کنیم، پیش از خرید انواع دستگاه پرینتر یا دستگاه فتوکپی استوک، به مزایا و معایب آنها توجه کنید. بدین ترتیب، با توجه به قابلیت های دستگاه و نیاز اساسی خود، اقدام به خرید چنین دستگاه هایی خواهید کرد. در این بخش به ذکر برخی از مهمترین مزایا و معایب انواع دستگاه چاپگر استوک خواهیم پرداخت.

مزایای انواع چاپگر استوک وایرلس

  • امکان استفاده در هر بخش از محیط کاری

از آنجایی که جهت استفاده از پرینترهای وایرلس، نیازی به اتصالات سیمی نخواهید داشت. بنابراین در هر کجا یا هر بخش از فضای کار که نیاز باشد، امکان قرارگیری پرینتر وجود دارد. با توجه به اینکه، باعث افزایش انعطاف پذیری و بهره وری از دستگاه چاپگر خواهد شد. از سوی دیگر، هر یک از کاربران در هر بخش از شرکت می توانند از قابلیت های چاپگر بدون نیاز به اتصال سیمی، استفاده کنند.

  • صرفه جویی در انرژی و زمان

اغلب پرینترهایی که از طریق کابل به رایانۀ شخصی متصل می شوند، انرژی برق زیادی مصرف می کنند. در نتیجه، میزان مصرف انرژی در این نوع دستگاه ها افزایش خواهد یافت. ضمن آنکه، در صورت ایجاد خرابی یا عدم اتصال صحیح کابل به دستگاه، زمان زیادی را جهت تعمیر یا تعویض کابل باید صرف کنید. با وجود پرینترهای استوک بی سیم یا وایرلس در مصرف انرژی سوخت و همچنین زمان صرفه جویی خواهد شد. در کمترین زمان دستگاه پرینتر را راه اندازی کرده و تنها با اتصال به نقطۀ دسترسی یا مودم می توانید اسناد خود را چاپ کنید.

Examining how the Stoke wireless printer works and recognizing its advantages and disadvantages 1 - بررسی نحوۀ عملکرد پرینتر استوک وایرلس و شناخت مزایا و معایب آن

مزایای انواع پرینتر استوک وایرلس

سایر مزایای پرینترهای وایرلس

  • امکان به اشتراک گذاری میان کاربران مختلف

بر خلاف سایر پرینترها، چاپگرهای بی سیم امکان استفادۀ چندین کاربر به طور همزمان از دستگاه را فراهم کرده اند. یعنی بدون مُعطلی و صرف زمان زیاد در صف چاپ، کاربران می توانند مدارک مورد نیاز خود را از طریق دستگاه چاپ کنند. از همه مهمتر اینکه، مدیران و صاحبان مشاغل نیز از خرید دستگاه های پرینتر اضافی جهت استفادۀ همۀ کارکنان خلاص خواهند شد!

بیشتر بخوانید:  تعویض کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مدل ۶۳۰

 

  • حذف هزینه های مازاد جهت خرید انواع کابل یا سیم

همانطور که می دانید، کابل ها و پورت های سایر پرینترها به مرور زمان دچار افت عملکرد مطلوب یا پوسیدگی خواهند شد. در این صورت، ممکن است بارها نیاز به تعمیر یا تعویض کابل و پورت دستگاه های پرینتر را داشته باشید. در صورتی که پرینترهای وایرلس با حذف چنین هزینه هایی، میزان بهره وری و بازدهی دستگاه های چاپ را افزایش خواهند داد.

معایب پرینترهای استوک وایرلس

  • نیاز به خرید مودم یا روتر وایرلس

همانطور که در بخش های قبلی عنوان نمودیم، برای آنکه پرینتر وایرلس راه اندازی شود، نیاز به خرید یک روتر یا مودم وایرلس خواهید داشت. در برخی مواقع نیز ممکن است به یک نقطۀ اتصال به شبکه نیاز داشته باشید. ناگفته نماند، امروزه در بیشتر دفاتر اداری یا شرکت ها و همچنین منازل شبکۀ اینترنتی وایرلس وجود دارد. بنابراین، این مورد چندان عیب بزرگی در این نوع دستگاه ها محسوب نمی شود.

Examining how the Stoke wireless printer works and recognizing its advantages and disadvantages 2 - بررسی نحوۀ عملکرد پرینتر استوک وایرلس و شناخت مزایا و معایب آن

معایب انواع پرینتر استوک وایرلس

 

  • محدودیت در دامنۀ شبکۀ وایرلس یا بی سیم

جهت فعال شدن و عدم وقفه در فعالیت دستگاه پرینتر استوک، نیاز به یک شبکۀ وای فای قوی و پیشرفته خواهید داشت. بدین ترتیب، محدودۀ دسترسی به شبکه برای همگان آسان و پیوسته خواهد بود. ضمن آنکه، حتماً پرینتر خود را در بهترین موقعیت مکانی جهت اتصال به شبکۀ اینترنتی وای فای قرار دهید.

کلام پایانی

اگر فرصت کافی جهت گشت و گُذار در بازار را ندارید، بهتر است به فروشگاه اینترنتی شکیل نگار چابهار مراجعه کنید. بهترین پرینترهای استوک و دستگاه های فتوکپی استوک در این فروشگاه با قیمت بسیار مناسب عرضه شده اند. فقط کافی است با مشاوران و کارشناسان این فروشگاه معتبر تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم جهت خرید انواع محصولات را ارائه کنند.