در این مقاله ما سعی داریم به نحوه قرار دادن کارتریج جوهری در پرینتر استوک بپردازیم. پس این مقاله‌ی شکیل‌نگار را به هیچ عنوان از دست ندهید!

روش‌هایی کاربردی برای قراردادن کارتریج جوهری در پرینتر!

کارتریج جوهری را می‌توان قلبِ پرینتر استوک در نظر گرفت. دلیل آن هم واضح است. پرینترهای جوهری که معمولا از آن‌ها با نام پرینتر جوهرافشان یاد می‌شود؛ از جمله دستگاه‌هایی هستند که جوهرِ مورد نیاز برای عملیات چاپ را فراهم می‌سازند.

از آن‌جایی‌که جوهر پایه و اساس چاپ در این سیستم به شمار می‌رود، کارتریج را می‌توان مانند قلبی دانست که جوهر را مانند خون در دستگاه جاری می‌سازد و عمل چاپ را ممکن می‌سازد. خوش‌بختانه، راه‌های مختلفی برای نصب و راه‌اندازی کارتریج در پرینتر استوک وجود دارد. در این مقاله ما سعی داریم به نحوه‌ی جای‌گذاری و نصبِ کارتریج جوهری در پرینتر استوک بپردازیم. پس این مقاله‌ی شکیل‌نگار را به هیچ عنوان از دست ندهید!

* سوالات رایج در زمینه‌ی کارتریج: کارتریج چیست و کارتریج جوهری چه تفاوتی با تونر کارتریج دارد؟

اگر تا به حال گمان می‌کردید تونر کارتریج و کارتریج جوهری یکی هستند؛ در اشتباه بوده‌اید! اگرچه وظیفه و هدف از اِعمال هر دو قطعه مشابه است؛ عملکرد و محتویات این دو دستگاه با هم فرق می‌کند. اگر قرار است با پرینتر استوک کار کنید، باید به خوبی بتوانید تفاوت بین کارتریج جوهری و تونر کارتریج را تشخیص دهید. پس مقاله‌ی “تونر کارتریج در پرینتر استوک چیست و چه تفاوتی با کارتریج جوهری دارد؟” از شکیل‌نگار را از دست ندهید!

 

روش‌های قراردادن کارتریج جوهری در پرینتر جوهرافشان!

چه پرینتر استوک خود را به تازگی خریداری کرده باشید، یا زمان زیادی از خرید پرینترتان می‌گذرد و می‌خواهید که کارتریجِ تهی‌شده‌ی آن را با یک کارتریج جدید جایگزین کنید، تنها چند دقیقه طول می‌کشد که این کار انجام گیرد. معمولا اگر بخواهیم به طور کلی به این قضیه نگاه کنیم، برای خارج کردن کارتریج قدیمی، کافی‌ست که کارتریج جدید را از بسته‌بندی خارج کنید، سینیِ جوهر را بیرون بکشید و کارتریج قدیمی را با کارتریج‌های جدیدِ خود جایگزین کنید. معمولا این روش نه تنها برای پرینتر استوک اچ پی، بلکه برای انواع دیگر از پرینترهای استوک هم جواب می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  آموزش ارسال و دریافت فکس توسط انواع دستگاه فکس استوک

اما این تنها نگاهی کلی‌گرایانه به قضیه است! وقتی وارد عمل می‌شویم، ممکن است جابجایی کارتریج حتی پیچیده‌تر و سخت‌تر هم بنظر برسد! بخصوص اگر شما در این زمینه تازه‌کار باشید و بخواهید خودتان آستین بالا زده، کارتریج جوهری پرینتر استوک خود را تعویض نمایید. معمولا برای جایگزینی کارتریج جوهری، روش‌های متعددی وجود دارد؛ که ما در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

 

نصب کارتریج جدید در پرینتر جوهرافشان!

How to insert an ink cartridge in an HP Stoke printer - نحوه قرار دادن کارتریج جوهری در پرینتر استوک اچ پی

(بیرون کشیدن سینی کشویی کارتریج)

* معمولا سینی جوهرافشان در مرکز پرینتر شما قرار گرفته است. این سینی کشویی را بیرون بکشید. اگر یک پرینتر استوک دسک‌جت داشته باشید، یک درب بالایی به منظور اسکنِ اسناد هم وجود دارد. زیر آن یک درب مرکزی به منظور جای‌گذاری اجزا و جوهر وجود دارد. سینی کشویی جوهر را باز کنید و مطمئن شوید که پرینتر شما در آن لحظه به برق وصل بوده و روشن باشد (چرا که محفظه‌های جوهر در صورتی به شکل کشویی در معرض دید قرار می‌گیرند، که چاپگر روشن باشد).

حالا در مرکز پرینتر می‌توانید کارتریج‌های جوهری را مشاهده کنید. در برخی از مدل‌های پرینترهای اچ پی، مانند HP All-in-One، یک دستگیره‌ی کوچک به منظور دسترسی به کارتریج جوهری وجود دارد، که با بلند کردن دربِ آن می‌توانید به کارتریج دست پیدا کنید.

* در این مرحله، باید کارتریج جوهری را از پرینتر بیرون بکشید. اگر در پرینتر شما یک کارتریج جوهری از قبل وجود دارد، باید ابتدا کارتریج قدیمی خود را خارج کنید و سپس کارتریج جدید را جایگزین کنید.

How to insert an ink cartridge in an HP Stoke printer 1 - نحوه قرار دادن کارتریج جوهری در پرینتر استوک اچ پی

(خارج کردن کارتریج از پرینتر)

برای خارج کردن کارتریج، باید آن را به سمتِ پایین بکشید؛ تا از جای خود بیرون بیاید. به این شکل، کارتریج جوهری از جای خود بیرون آمده و سپس یک صدای “کلیک” مانند باید شنیده شود. این نشان می‌دهد که کارتریج به درستی بیرون زده است و می‌توانید آن را تا آخر بیرون بکشید.

– نکته‌ی مهم: برخی از پرینترهای اچ پی برای هر رنگ کارتریج، جایی جداگانه دارند. اگر یکی از این پرینترها را خریداری نموده‌اید، روند بیرون کشیدن کارتریج هیچ تفاوتی با پرینترهای معمولی ندارد. فقط باید برای جایگزین کردنِ آن کارتریج‌ها به بخشِ خودشان رجوع کنید.

* حالا باید کارتریج جدید را از بسته‌بندی خارج کنید. کارتریج جوهری شما معمولا در یک بسته‌بندی پلاستیکی عرضه می‌شود. پس بسته‌بندی را پاره کنید. در اکثر مواقع کارتریج شما باید یک رویه‌ی آبی یا مشکی داشته باشد. مگر آن‌که شما یک کارتریج جداگانه برای هر رنگ تهیه کرده باشید. کارتریجی که رویه‌ی آبی دارد، کارتریج رنگی‌ست و کارتریجی که رویه‌ی مشکی دارد، کارتریج مشکی‌ست.

بیشتر بخوانید:  تعویض کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مدل ۶۳۰

دقت کنید که زبانه محافظِ کارتریج جوهریِ جدید باید خارج شود. این زبانه در حقیقت منفذی که جوهر می‌افشاند را می‌پوشاند.

سعی کنید که نازل‌های جوهر یا قسمت مسی‌رنگِ کارتریج را لمس نکنید. چرا که در صورت لمس، ممکن است گرفتگی، نقص جوهر و حتی قطع شدن آن در بخشِ لمس شده‌ توسطِ شما ایجاد گردد.

How to insert an ink cartridge in an HP Stoke printer 2 - نحوه قرار دادن کارتریج جوهری در پرینتر استوک اچ پی

(قرار دادن کارتریج جوهری در پرینتر)

* نوبتی هم که باشد، نوبتِ وارد کردنِ کارتریج‌های جوهری جدید شما به درون پرینتر استوک است.

کارتریج جدید را وارد شکاف جوهر کنید، آن را طوری درونِ شکاف قرار دهید که نازل‌های جوهر مخالف شما قرار داشته باشند. این کارتریج‌ها دو زبانه‌ی کوچک در بالا دارند که شماره‌ی جوهر را به اطلاع شما می‌رساند. این زبانه‌ها باید طوری قرار گرفته باشند، که به شما نزدیک باشند. کارتریج مشکی در سمت راست قرار گرفته و کارتریج‌های رنگی، سمتِ چپ را پوشش می‌دهند.

* حالا دیگر کافی‌ست که درِ محفظه‌ی کارتریج جوهری را ببندید.

اگر این کار را انجام دهید، متوجهِ یک صدای کلیک ضعیف خواهید شد. وقتی در را ببندید، متوجهِ قرار گرفتنِ کارتریج‌ها در جای خود خواهید شد و کار شما به اتمام رسیده است!

 

خرید پرینتر استوک از شکیل‌نگار

شکیل‌نگار که به عنوان یکی از شرکت‌های مطرح و شناخته‌شده در زمینه‌ی تامین و عرضه‌ی پرینتر استوک و فتوکپی استوک در ایران است؛ سعی دارد همواره بازار ایران را با بهترین پرینترهای استوک دنیا غنی سازد. با توجه به این هدف، شکیل‌نگار تمامی نیرو و قدرت خود را به کار بسته است، تا بهترین پرینتر استوک را بالاترین کیفیت‌ها و قطعات ممکن، در اختیار شما قرار دهد. شما با خرید پرینتر استوک از شکیل‌نگار، نه تنها از مزایایی مانند قیمتی بسیار به صرفه و اقتصادی بهره‌مند خواهید شد و کیفیتی مثال‌زدنی را به همراه خواهید داشت؛ بلکه می‌توانید از پشتیبانی تمام و کمال و ارسال سریع محصول توسط شکیل‌نگار هم بهره‌مند گردید. جهت اطلاع بیشتر، تنها کافی‌ست با تیم کارشناسان شکیل‌نگار تماس حاصل کنید.

تماس بگیرید 02188846493