در این مقاله شکیل نگار چابهار قصد داریم مراحل نصب درایور پرینتر استوک اچ پی 527 را به صورت بسیار ساده و کاربردی به شما آموزش دهیم.

مشکلات نصب درایور پرینتر استوک hp 527

درایور پرینتر استوک hp 527 و سایر پرینترهای تحت شبکه به دلیل وجود تنظیمات خاص آن از دید کاربر دارای پیچیدگی های زیادی می باشند. معمولا در نصب پرینتر استوک به دلیل مشکلات نصب و راه اندازی کاربران خود را سر در گم و آشفته می سازند. به همین دلیل اکثر کاربران از پروسه نصب و راه اندازی انواع درایور پرینتر استوک معمولا جهت نصب به متخصصان این حوزه متوسل می شوند.

نصب پرینتر استوک hp 527 را در این مقاله به صورت بسیار ساده، روان و کاربردی تشریح می نماییم. تا بدینوسیله شما بازدید کنندگان عزیز بدون هیچ گونه مشکلی قادر به نصب درایور پرینتر استوک hp 527 شوید. قبل از اینکه آموزش نصب درایور پرینتر استوک hp 527  را شروع کنیم لازم است قابلیت های این پرینتر استوک را مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات فنی و قابلیت های پرینتر hp 527

پرینتر استوک hp 527  چند کاره لیزری می باشد که عملیات پرینت، کپی، اسکن و فکس را با کیفیت بالا انجام می دهد.عمل پرینت در hp 527 به صورت تک رنگ (سیاه و سفید) صورت می پذیرد. پرینتر مذکور این قابلیت را دارد که به تعداد 45 برگه a4 را در یک دقیقه چاپ نماید.

از دیگر قابلیت های این نوع پرینتر قابلیت چاپ پشت و رو برگه می باشد. پرینتر hp 527 قابلیت اتصال از طریق پورت usb و همچنین پورت شبکه ethernt را دارد. همین اتصال به شبکه باعث می شود این پرینتر تحت شبکه باشد و به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به قابلیت های ذکر شده می توان به این نتیجه رسید که پرینتر hp 527 جهت استفاده های اداری مناسب می باشد.

اتصال فیزیکی کامپیوتر و پرینتر قبل از نصب درایور پرینتر استوک hp 527

جهت نصب درایور پرینتر استوک hp 527 ابتدا لازم است که کامپیوتر خود را از طریق کابل شبکه به پرینتر متصل نمود. جهت انجام عملیات اتصال فیزیکی دو راه وجود دارد یک راه این است که پرینتر و کامپیوتر خود را به یک شبکه متصل کنیم یا به طور مستقیم از طریق یک کابل اتصال بین کامپیوتر و پرینتر را برقرار سازیم.

بیشتر بخوانید:  آموزش تعویض کارتریج اچ پی مدل LaserJet Enterprise flow MFP M 525

ست کردن ip کامپیوتر و پرینتر

نصب پرینتر استوک در این مرحله نیاز به ست کردن آدرس ip کامپیوتر و پرینتر دارد. جهت انجام این عملیات بایستی ip پرینتر و شبکه را در یک رنج قرار دهیم. برای انجام این اتصال در پرینتر بایستی از طریق مانیتور لمسی 8 اینچی که در این مدل پرینتر تعبیه شده است؛ استفاده نمود. برای تخصیص آدرس های ip در یک رنج بایستی به این صورت عمل نماییم:

جهت نصب پرینتر استوک بایستی تنظیم آدرس ip را به صورت 192.168.1.x که حرف x یک رقم بین 1 تا 254 می باشد؛ انجام دهیم. جهت تخصیص ip کامپیوتر و پرینتر یک رقم دلخواه انتخاب می کنیم. حال لازم است نحوه تخصیص آدرس ip به کامپیوتر و پرینتر را به صورت گام به گام توضیح دهیم.
جهت تخصیص آدرس ip کامپیوتر ابتدا به کنترل پنل رفته و از قسمت Network and Sharing Center گزینه change adapter option را انتخاب می نماییم. سپس در پنجره باز شده بر روی ethernet راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب می نماییم. در این پنجره با دبل کلیک بر روی گزینه internet protocol version 4(TCP/IPv 4) می توان بصورت زیر آدرس ip کامپیوتر را تنظیم نمود:

How to install hp 527 stock printer driver 0 - آموزش نصب درایور پرینتر استوک hp 527

تنظیم ip کامپیوتر و پرینتر (جایگزین: تنظیم ip قبل از نصب درایور پرینتر استوک hp 527)

حال بایستی آدرس ip پرینتر را نیز قبل از ورود به مرحله دانلود درایور پرینتر استوک hp 527 تنظیم نماییم. جهت انجام این عمل از طریق صفحه نمایشگر پرینتر hp 527 و از مسیر administrator/network setting/ethernet/tcp/ip/ipv4 setting/manual setting/ip address می توان آدرس ip پرینتر را تنظیم نمود. لازم به ذکر است که قسمت های subnet mask و default gateway پرینتر را بایستی دقیقا همانند کامپیوتر تنظیم نمایید. بدین ترتیب به صورت فیزیکی پرینتر hp 527 و کامپیوتر را به هم متصل می نماییم تا همه چیز آماده نصب درایور پرینتر استوک hp 527 به صورت نرم افزاری باشد.

بیشتر بخوانید:  آموزش نصب و راه اندازی درایور پرینتر استوک HP 630

دانلود درایور پرینتر استوک hp 527

درایور پرینتر استوک hp 527 را در این مرحله بایستی دانلود نمود. جهت انجام این کار از طریق این لینک یا در قسمت سرچ گوگل عبارت download driver hp 527 را تایپ نموده و سرچ می نماییم. از طریق لینک های ارائه شده به وبسایت hp جهت دانلود وارد می شویم و جدیدترین آپدیت از درایور دستگاه مربوطه را دانلود می نماییم. پس از دانلود درایور پرینتر استوک hp 527 بایستی فایل درایور را از حالت فشرده خارج سازیم و شروع به عملیات نصب نرم افزار نماییم.

How to install hp 527 stock printer driver 1 - آموزش نصب درایور پرینتر استوک hp 527

دانلود درایور پرینتر hp 527 (جایگزین: نصب درایور پرینتر استوک hp 527)

نصب درایور پرینتر استوک hp 527

درایور پرینتر استوک hp 527 را در این مرحله بایستی نصب نمود. از قسمت کنترل پنل گزینه devices and printers را انتخاب نموده، سپس گزینه add a printer را کلیک می نماییم. در پنجره ای که باز می شود پرینتر hp 527 را انتخاب نموده و گزینه next را کلیک کرده (در حین عملیات هر زمان سیستم درایور مورد نظر را درخواست نمود بایستی فایل دانلود شده را وارد سیستم کنیم) تا عملیات نصب پایان یابد و در انتها می توان جهت اطمینان نیز تست پرینت گرفته شود.

مشکل در نصب اسکنر hp 527

درایور پرینتر استوک hp 527 دارای مراحل جداگانه ای جهت نصب اسکنر و پرینتر می باشد. یکی از مشکلات عمده ای که در نصب دستگاه چند کاره hp 527 مشاهده می شود دشوار بودن نصب اسکنر این دستگاه می باشد. بر خلاف اسکنرهای معمولی که جهت انجام عملیات اسکن با نصب نرم افزار مربوطه روی کامپیوتر عملیات اسکن از طریق کامپیوتر صورت می پذیرد. اما در پرینتر hp 527 عملیات اسکن در داخل خود دستگاه صورت می پذیرد. پس از انجام عملیات اسکن فایل مورد نظر به کامپیوتر متصل شده ارسال می گردد.

جهت انجام عملیات اسکن پس از نصب درایور پرینتر استوک hp 527 می بایست ابتدا یک پوشه را در کامپیوتر به اشتراک (share) گذاشت تا این پوشه برای پرینتر قابل مشاهده و شناسایی باشد. سپس در تنظیمات پرینتر این پوشه را به دستگاه معرفی می نماییم تا فایل ها به صورت خودکار در این پوشه قرار گیرند. در آینده ای نزدیک یک مقاله بسیار کاربردی و کامل در مورد نصب اسکنر hp 527 جهت رفع مشکلات اسکنر این دستگاه ارائه می گردد.