دستگاه فتوکپی استوک، امروزه بیش از دستگاه های کپی جدید و پیشرفته، طرفدار دارد. در این مقاله نحوه کار با این دستگاه ها را عنوان خواهیم کرد.

اهمیت آموزش نحوه کار با انواع دستگاه فتوکپی استوک

برای آموزش کار با دستگاه فتوکپی استوک پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا پایان و با دقت مطالعه کنید.

با توجه به افزایش به کارگیری دستگاه های کپی استوک در ادارات و سازمان های مختلف؛ آموزش نحوه کار با این دستگاه ها بسیار ضروری و الزامی است. ناگفته نماند از این نوع دستگاه های استوک می توان در فضای خانه نیز استفاده کرد. دستگاه های فتوکپی، پرینتر و اسکنر استوک در انواع مختلف در فروشگاه اینترنتی شکیل نگار چابهار موجود است؛ با توجه به نیاز و میزان استفاده از دستگاه می توانید یکی از انواع آنها را خریداری کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر نصب و راه اندازی دستگاه کپی به درستی انجام نشود؛ مسلماً کار با آن نیز دشوار و پیچیده خواهد شد. ضمن آنکه، عملکرد و کارایی دستگاه نیز کاهش خواهد یافت. بنابراین، بهتر است پیش از آموزش کار با چنین دستگاه هایی، مراحل نصب و اجرا دستگاه بر روی سیستم کامپیوتری را به درستی انجام دهید. پس از اطمینان از نصب صحیح و راه اندازی اصولی دستگاه، به آموزش کار با انواع دستگاه فتوکپی بپردازید.

اغلب دستگاه های فتوکپی استوک دارای دفترچه راهنما در خصوص مراحل نصب و راه اندازی دستگاه و همچنین نحوۀ استفاده از دستگاه می باشند. برای برخی افراد مطالعه این دفترچه ها به خصوص اگر به زبان لاتین نگارش شده باشد؛ دشوار خواهد بود. برای آموزش کامل و جامع کار با انواع دستگاه فتوکپی کارکرده، بهتر است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آموزش نحوۀ کار با دستگاه های فتوکپی استوک

نحوه کار با دستگاه کپی استوک در مدل های مختلف تقریباً مشابه می باشد. در برخی از مدل ها، جایگذاری دکمه ها و کلیدهای دستگاه متفاوت می باشد.

مرحله اول/ دستگاه را روشن کنید.

مهمترین و اصلی ترین مرحله، بررسی وضعیت دستگاه فتوکپی استوک از لحاظ اتصال کابل ها می باشد. پس از اطمینان از متصل بودن کابل ها، اینک باید دکمه روشن دستگاه را فشار دهید. بعد از آنکه دستگاه را روشن کردید، وضعیت قرارگیری کاغذها در سینی کاغذ را نیز مورد بررسی قرار دهید. با توجه به تعداد کپی، کاغذها را مرتب در سینی قرار دهید.

بیشتر بخوانید:  معرفی انواع دستگاه فتوکپی استوک

مرحله دوم/ صفحه اسکنر را تمیز کنید.

قبل از آنکه شروع به کپی گرفتن کنید؛ لازم است صفحه اسکنر را به خوبی تمیز نموده و هرگونه اثر انگشت یا گرد و خاک را از صفحه پاک کنید. ضمناً از پارچه ها یا دستمال های نرم برای پاک کردن صفحه اسکنر استفاده نمایید.

مرحله سوم/ اسناد را برای کپی آماده نمایید.

در این مرحله، باید اسناد و مدارکی که قصد کپی گرفتن از آنها را دارید؛ آماده کنید. باید کاغذها صاف شده و اگر به منگنه یا گیره دارند، آنها را از کاغذ جدا کنید. چرا که هنگام کشیدن کاغذ به داخل دستگاه کپی، وجود منگنه و سوزن یا گیره، علاوه بر پاره کردن کاغذها، باعث خراب شدن دستگاه نیز خواهد شد.

shakil 300x212 - نحوه کار با انواع دستگاه فتوکپی استوک چگونه است؟

آموزش نحوۀ کار با دستگاه های فتوکپی استوک

مرحله چهارم/ اسناد را روی دستگاه فتوکپی قرار دهید.

اگر از صفحه اسکنر برای انجام عمل کپی استفاده می کنید؛ باید هر برگه از اسناد را به طور جداگانه بر روی صفحه شیشه ای اسکنر قرار داده و سایر تنظیمات لازم را برای کپی گرفتن اِعمال کنید.

روش دیگر کپی گرفتن با دستگاه فتوکپی استوک، قرار دادن اسناد بر روی قسمتی است که کاغذها را به طور مرتب و جداگانه داخل دستگاه می کِشد؛ اگر تعداد صفحاتی که برای کپی گرفتن انتخاب کرده اید، زیاد است؛ این روش کپی گرفتن بهترین و سریعترین روش خواهد بود. در این روش نیز پس از گذاشتن اسناد بر روی دستگاه؛ باید سایر تنظیمات مانند تعداد صفحات، ابعاد کاغذ و . . . را انجام دهید.

حتماً تنظیمات لازم را پیش از انجام عمل Copy اِعمال کنید!

مرحله پنجم/ تعداد صفحات کپی را مشخص نمایید.

در این مرحله باد تعداد صفحات کپی را مشخص کنید. ضمن آنکه برای افزایش میزان کیفیت چاپ، می توانید از گزینه کنتراست استفاده کنید. تعداد صفحات بر روی نمایشگر دستگاه کپی قابل مشاهده است، با زدن دکمه های (- و +) می توانید این تنظیمات را اِعمال کنید.

shakil 0 - نحوه کار با انواع دستگاه فتوکپی استوک چگونه است؟

کپی گرفتن با دستگاه فتوکپی استوک

مرحله ششم/ کپی گرفتن به صورت دو رویه

برخی دستگاه های فتوکپی استوک، امکان کپی گرفتن به شکل دو رویه را نیز دارند. برای آنکه این قابلیت فعال شود، باید با توجه به دفترچه راهنما، این گزینه را فعال کنید؛ به خاطر داشته باشید، به طور پیش فرض دستگاه فتوکپی صفحات و اسناد را به صورت تک رو کپی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  خرید بهترین پرینتر استوک بازار به صورت اینترنتی و با قیمتی مقرون به صرفه!

مرحله هفتم/ اندازه کاغذ کپی را انتخاب کنید.

اندازه کاغذ برای کپی گرفتن، یکی از گزینه های مهم است که باید پیش از زدن دکمه کپی آن را مشخص کنید. پس از مشخص کردن ابعاد کاغذ، دکمه Copy را فشار دهید.

نکات مهمی که در حین کار با دستگاه کپی باید بدانید!

اگر قصد متوقف کردن فرایند کپی را داشتید، از گزینه Stop استفاده کنید. در برخی دستگاه های فتوکپی، کاربران می توانند اسناد را به صورت رنگی کپی بگیرند؛ با توجه به قابلیت های دستگاه، این ویژگی را نیز می توانید پیش از شروع فرایند کپی، تنظیم نمایید.

shakil 1 - نحوه کار با انواع دستگاه فتوکپی استوک چگونه است؟

نکات مهمی که در حین کار با دستگاه فتوکپی استوک باید بدانید!

چنانچه حین فعالیت دستگاه Copy متوجه عدم عملکرد صحیح دستگاه فتوکپی شدید،لازم است فعالیت دستگاه را متوقف کرده و به بررسی مشکل بپردازید. عدم توجه به این مشکلات، به مرور زمان باعث خرابی در قطعات و تجهیزات جانبی دستگاه فتوکپی خواهد شد. به ویژه اینکه، کارایی دستگاه نیز به مرور زمان کاهش یافته و هزینه سنگینی بابت تعویض یا تعمیر قطعات باید بپردازید.

همچنین پیشنهاد می کنیم برای محیط های اداری و شرکت ها، از دستگاه های فتوکپی بزرگ که قابلیت های متنوع و پیشرفته دارند؛ استفاده کنید. به این دلیل که سرعت و کارایی دستگاه افزایش یافته و امکانات بیشتری از دستگاه فتوکپی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

فروشگاه شکیل نگار چابهار عرضه کننده انواع دستگاه استوک

برای خرید دستگاه هایی مانند پرینتر استوک و فتوکپی استوک باید به فروشگاه های معتبر و خوش سابقه مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی شکیل نگار چابهار عرضه کننده دستگاه های استوک اورجینال و با کیفیت همراه با قیمت مناسب می باشد. با توجه به نیاز خود می توانید از امکانات و قابلیت های دستگاه مورد نیاز بهره ببرید.