یکی از آموزش های مورد نیاز نصب تونر کارتریج پرینتر استوک است که در این مقاله روش نصب را بیان کردیم.

روش‌های نصب و جایگزینی تونر کارتریج در پرینترهای لیزری

پرینترهای لیزری درصد بالایی از خرید در بازار را به خود اختصاص می‌دهند. کیفیت بالا و سرعت چشمگیرِ چاپ در این دست پرینترها بر هیچ‌کس پوشیده نیست. از سویی، اگرچه جامعه دائما به سوی دیجیتالی‌تر شدن پیش می‌رود، اما نمی‌توان اهمیتِ پرینتر استوک را در تمامی بخش‌های جامعه منکر شد. از آن‌جایی‌که پرینترهای لیزری با تونر کارتریج سروکار دارند، شکیل‌نگار وظیفه‌ی خود دیده که بیشتر در رابطه با روش‌های جایگزینیِ تونر کارتریج قدیمی و جدید بحث کند.

مشخص است که به مرور زمان، تونرِ موجود در کارتریج پرینترهای لیزری رو به اتمام می‌رود. هر چه شما بیشتر از پرینتر استوک خود استفاده کنید، تونرهای موجود در پرینتر زودتر تمام خواهد شد. یک خصلتِ خرید پرینتر استوک لیزری، این است که پس از مدتی شما به طور غریزی متوجه می‌شوید که تونر شما چه زمانی تمام می‌شود. بنابراین گوش به زنگ باشید، تا به محضِ اتمام تونر کارتریج، آن را تعویض کنید.

* چند سوال رایج در رابطه با تونر کارتریج در پرینتر استوک لیزری!

  1. تونر کارتریج چه تفاوتی با کارتریج جوهری دارد؟

تونر پلاستیکی پودری‌شکل است. این پلاستیک در هنگامِ پرینت در دستگاه ذوب می‌شود و باعث چاپ سریع بر روی برگه می‌گردد. حال آن‌که پرینتر جوهرافشان، از جوهر برای چاپ استفاده می‌کند، که به مراتب سرعت پایین‌تری در چاپ دارد و دیرتر خشک می‌شود. در صورتی‌که قصد نصبِ کارتریج جوهری را دارید، مقاله‌ی “نحوه قرار دادن کارتریج جوهری در پرینتر استوک اچ پی” قطعا برای‌تان مناسب خواهد بود.

  1. چه زمانی باید تونر کارتریج را جایگزین کرد؟

معمولا هنگامی که تونرِ پرینتر استوک رو به اتمام است، به شما اخطار می‌دهد. دقت کنید که باید بلافاصله تونر جدید را جایگزین کنید. در صورت کمبود تونر، ممکن است که پرینتر چاپ را به صورت رنگ و رو رفته، محو و کم‌رنگ و حتی چسبناک اجرا کند.

بیشتر بخوانید:  نحوه قرار دادن کارتریج جوهری در پرینتر استوک اچ پی

 

 

پیغام‌هایی که نشان می‌دهند تونر پرینتر استوک شما رو به اتمام است!

* پیغام “تونر کارتریج نیاز به جایگزینی دارد”، نشان می‌دهد که تونر کارتریج باید خیلی زود عوض شود. البته که شما می‌توانید به پرینت ادامه دهید. اما در زمانی‌که چنین اعلانی بر روی دستگاه نمایان می‌شود، آن رنگی از تونر را که رو به اتمام قرار دارد، تهیه نمایید و پیش از آن‌که خروجی بالایی از پرینتر بخواهید، آن را عوض کنید.

* پیغام “تونر کارتریج را چک کنید”: این پیغام می‌تواند به این دلیل باشد که تونر کارتریج عمر خود را کرده است و نمی‌تواند پرینت باکیفیتی را به شما ارزانی دارد. در صورتی‌که به پرینت ادامه دهید، خرابی یا پایان عمرِ تونر کارتریج می‌تواند ریسک خرابی پرینتر استوک شما را بالا ببرد. پس این اخطار را جدی بگیرید. البته که در چنین زمان‌هایی، معمولا پرینتر دست از پرینت گرفتن برمی‌دارد و اگر “Resolve Error” یا برطرف کردنِ خطا را بزنید، می‌توانید به چاپ ادامه دهید. اما دقت کنید که این کار ممکن است صدمات غیرقابل جبرانی به پرینتر بزند. پس توصیه می‌شود هرچه سریع‌تر تونر کارتریج را با یک نسخه‌ی نو جایگزین کنید.

* پیغام “نیاز به جایگزینی تونر کارتریج”: این پیغام هم نشان می‌دهد که تونر کارتریج به پایانِ عمر خود رسیده است. وقتی که تونر کارتریج مشکی به پایانِ عمر خود برسد، پرینتر دیگر به چاپ کردن ادامه نمی‌دهد. این‌جاست که شما دیگر نمی‌توانید از اسناد خود کپی بگیرید. البته وقتی که رنگ‌های دیگری از تونر کارتریج به پایانِ عمر خود می‌رسند، شما می‌توانید به صورت سیاه و سفید پرینت بگیرید. در چنین زمان‌هایی، محتاطانه‌ترین کار آن است که به سرعت تونر کارتریجِ قدیمی را با یک نسخه‌ی جدید جایگزین نمایید.

 

Install your Stoke printer toner cartridge correctly - تونر کارتریج پرینتر استوک خود را به درستی نصب کنید!

(خارج کردن کارتریج قدیمی)

 

چگونه تونر کارتریج را در یک پرینتر استوک لیزری عوض کنم؟

همان‌طور که گفتیم، تونر کارتریجِ پرینتر استوک لیزری پس از مدتی به اتمام می‌رسد. از این رو، اگر بتوانید با سریع‌ترین روش آن را با یک مدلِ نو جایگزین کنید؛ قطعا سریع‌تر هم می‌توانید بر سر کارِ خود بازگردید. اگر قصد نصب تونر کارتریج جدید در پرینتر استوک لیزری را دارید، بر اساس گام‌های زیر عمل کنید.

  1. برای این‌که به تونر کارتریج دسترسی پیدا کنید، درب پرینتر را باز کنید.
  2. درام را بیرون بکشید و آن را کنار بزنید.
  3. حالا اهرم رهاسازیِ موجود بر روی درام را فشار دهید، تا به این شکل کارتریج مصرف‌شده بیرون کشیده شود.
  4. کارتریج جدید را از جعبه خارج کنید، اما بسته‌بندیِ پلاستیکی آن را دَر نیاورید. گاهی اوقات در حین جابجایی، تونر در درام نشست می‌کند و همین باعث می‌شود که کیفیت چاپ شما به شدت پایین بیاید. برای جلوگیری از این اتفاق، تنها کافی‌ست که کارتریج را به آرامی تکان دهید. این کار به تونر کارتریج کمک می‌کند که تونر را به طور مساوی در بخش‌های مختلف کارتریج توزیع کند و همین امر، موجب برقراریِ یک تعادل در توزیع تونر درون کارتریج خواهد شد. از این رو، کیفیت چاپ شما هم حفظ خواهد شد.
  5. حالا بسته بندیِ تونر کارتریج جدید را باز کنید و چسبِ پوشاننده‌ی آن را کنار بزنید. در حینِ اجرای این کار، حواس‌ خود را جمع کنید که درامِ پایینِ تونر کارتریج را لمس نکنید. وجود هر گونه لکه بر روی درام، ممکن است باعث افت کیفیت چاپ گردد.
  6. حالا کارتریج جدید را در پرینتر جای‌گذاری کنید. معمولا وقتی کارتریج جدید را کارمی‌گذارید، باید صدای ضعیفی دهد. این صدای کلیک مانند به شما نشان می‌دهد که کارتریج به درستی در پرینتر جا افتاده است.
بیشتر بخوانید:  معرفی شرکت اچ پی

 

Install your Stoke printer toner cartridge correctly 1 - تونر کارتریج پرینتر استوک خود را به درستی نصب کنید!

(جا انداختن کارتریج جدید در پرینتر لیزری)

  1. حالا درام کشویی را مجددا به داخل پرینتر فرو کنید. این کار را بدون عجله و به نرمی انجام دهید؛ تا دستگاه خراب یا دچار نقص نشود.
  2. پرینتر شما برای استفاده آماده است! شما می‌توانید یک برگه‌ی تست را برای امتحانِ عملکرد پرینتر از دستگاه بخواهید. وقتی کارتریج جدید در پرینتر استوک شما کارگزاری می‌شود، کامپیوترتان به سرعت آن را پیدا خواهد کرد و از شما می‌پرسد قصد دارید یک برگه‌ی تست یا “test page” بگیرید؛ یا نه! می‌توانید بر روی OK کلیک کنید و یک صفحه‌ی پرینت‌شده از پرینتر استوک شما بیرون خواهد آمد.

 

 

خرید پرینتر استوک از شکیل‌نگار

شما هم‌وطن گرامی می‌توانید جهت خرید پرینتر استوک، با کارشناسان شرکت ماشین‌های اداری شکیل نگار چابهار تماس بگیرید. تیم متخصصان و کارشناسان شکیل‌نگار، کاملا در زمینه‌ی پرینتر استوک و فتوکپی استوک خبره و مجرب هستند. بنابراین شما به طور کامل حمایت و پشتیبانی آنان را خواهید داشت.

تماس بگیرید 02188846493