پرینترهای مورد استفاده در شرکت‌ها یا خانه‌ها، برای کاربران دستگاه چاپ هزینه‌های مازاد ایجاد می‌کنند. برای کاهش هزینه‌های چاپ و نگهداری از پرینتر استوک HP راهکارهای زیادی وجود دارد که در این نوشتار به برخی از مهمترین آنها اشاره کرده‌ایم. لطفا تا پایان مقاله را با دقت مطالعه کنید و متناسب با دستگاه خود، یکی از آنها را در نظر بگیرید.

اهمیت آشنایی با راهکارهای کاهش هزینۀ چاپ در پرینتر استوک HP

در حال حاضر، بیشتر سازمان‌ها و ادارات، از پرینتر استوک HP برای چاپ اسناد مختلف استفاده می‌کنند. میانگین هزینه‌های چاپ در طول یک سال، بسیار بالا می‌باشد و به همین خاطر، باید نسبت به روش‌های کاهش هزینۀ چاپ یا پرینت اطلاعات کافی داشته باشید.

بسیاری از شرکت‌ها، علاوه بر هزینۀ شارژ، تعویض یا تعمیر کارتریج و سایر قطعات پرینتر استوک اچ پی، هزینۀ زیادی صرف خرید کاغذهای متنوع می‌کنند. برای آنکه در مصرف کاغذ، انرژی برق و جوهر کارتریج یا تونر صرفه‌جویی صورت گیرد، در این نوشتار برخی از راهکارهای اصولی و مهم را بیان خواهیم کرد.

10 راهکار مهم و کاربردی جهت کاهش هزینه‌های چاپ در پرینتر استوک HP

  • راه‌حل اول/ مصرف تمام جوهر کارتریج

یکی از بهترین راه‌های کاهش مصرف جوهر کارتریج یا تونر، استفاده از تمام جوهر کارتریج می‌باشد. تا زمانی که اخطار یا پیغامی در خصوص اتمام جوهر کارتریج بر روی صفحه نمایش پرینتر ظاهر نشده است، حتماً تمام جوهر کارتریج را مصرف کنید. در برخی مواقع بعد از نمایش پیغام اتمام جوهر، کاربر می‌تواند از 20 درصد ظرفیت باقی‌ماندۀ جوهر کارتریج مجدداً استفاده کند. برای انجام این کار کافی است، کارتریج را از دستگاه خارج کرده و آن را به آرامی تکان دهید، سپس در جای خود قرار دهید تا عملیات پرینت مجدداً شروع شود.

 راه‌حل دوم/ استفاده از کارتریج بزرگ

در صورتی که از کارتریج بزرگتر در پرینتر استوک اچ پی استفاده کنید، میزان هزینه‌های پرینت کاهش می‌یابد. ظرفیت چاپ این مدل از کارتریج‌ها به نسبت کارتریج‌های معمولی بیشتر است. بنابراین، با انتخاب کارتریج بزرگتر، تعداد صفحات بیشتری چاپ خواهید کرد. هر چند باید یادآور شویم، قیمت این کارتریج‌ها کمی بیشتر از کارتریج‌های معمولی است.

  • راه‌حل سوم/ پرینت سیاه و سفید به جای پرینت رنگی

راهکاری دیگری که به کاهش هزینۀ پرینت کمک خواهد کرد، استفاده از چاپ سیاه و سفید به جای پرینت رنگی صفحات است!

همانطور که می‌دانید، پرینت‌های رنگی جوهر بیشتری نسبت به پرینت‌های سیاه و سفید مصرف می‌کنند. با انجام این کار، میزان مصرف جوهر تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. چنانچه پرینتر استوک HP شما از نوع پرینترهای رنگی است، امکان تنظیم دستگاه در وضعیت چاپ سیاه و سفید وجود دارد. با فعال کردن این قابلیت، فقط از جوهر سیاه برای چاپ اسناد استفاده شده و بدین شکل، در مصرف جوهر کارتریج صرفه‌جویی می‌شود. لازم به ذکر است که از طرفیت سایر جوهرهای رنگی کارتریج، برای تولید جوهر سیاه استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید:  آموزش ارسال ایمیل با پرینتر HP ۶۳۲

به این نکته توجه داشته باشید که در چاپگرهای لیزری گزینه‌ای جهت کاهش میزان مصرف تونر وجود دارد که در صورت فعال کردن این گزینه، مصرف تونر با حفظ کیفیت بالای چاپ، کاهش می‌یابد.

  • راه‌حل چهارم/ تنظیم کردن کیفیت چاپ

به طور پیش فرض، کیفیت چاپ در اغلب پرینترها بر روی رزولوشن یا وضوح بالا تنظیم شده است که در این صورت، میزان جوهر مصرفی دستگاه پرینتر نسبت به وضعیت معمولی بیشتر است. برای آنکه در مصرف جوهر پرینتر صرفه‌جویی کنید، بهتر است تنظیمات پرینتر استوک HP را روی وضعیت نرمال یا معمولی قرار دهید. علاوه بر افزایش سرعت چاپ، جوهر کمتری برای پرینت مصرف خواهد شد.

Introducing 10 main and practical solutions to reduce the cost of printing on HP Stoke printers 0 - معرفی ۱۰ راهکار اصلی و کاربردی جهت کاهش هزینه پرینت در انواع پرینتر استوک HP

10 راهکار مهم و کاربردی جهت کاهش هزینه‌های چاپ در پرینتر استوک HP

  • راه‌حل پنجم/ تعمیر به موقع و نگهداری درست از پرینتر استوک HP

نگهداری و مراقبت اصولی از دستگاه پرینتر نیز در کاهش مصرف جوهر کارتریج چاپگر موثر خواهد بود. در صورتی که قطعات اصلی و مهم مانند دِرام یا هد کارتریج دچار خرابی شوند، در این صورت میزان مصرف جوهر چاپگر نیز افزایش می‌یابد. ضمن آنکه هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات نیز بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر، باید در بازه‌های زمانی مشخص نسبت به سرویس دستگاه پرینتر اقدام کنید. با سرویس درست و به موقع پرینتر، از بروز مشکلات و خرابی قطعات مختلف دستگاه جلوگیری خواهید کرد و در نهایت هزینه‌های شما نیز کاهش خواهد یافت. ناگفته نماند ادامۀ این روند باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه و عملکرد مطلوب آن در طول سالیان سال خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم سرویس پرینتر استوک اچ پی را به افراد متخصص و کاربلد در این حوزه بسپارید تا روند تعمیر یا تعویض قطعات، دقیق و اصولی انجام شود.

  • راه‌حل ششم/ دورو چاپ کردن صفحات

پرینت دورو یا Duplex، تا حدود زیادی باعث کاهش مصرف جوهر تونر و هزینه‌های چاپ خواهد شد. در فروشگاه شکیل نگار چابهار، امکان سفارش پرینترهای با قابلیت چاپ دورو وجود دارد. اگر در حال حاضر، چنین پرینتری در اختیار ندارید می‌تواند در هر برگۀ کاغذی، دو صفحه را چاپ کنید.

Introducing 10 main and practical solutions to reduce the cost of printing on HP Stoke printers 1 - معرفی ۱۰ راهکار اصلی و کاربردی جهت کاهش هزینه پرینت در انواع پرینتر استوک HP

راهکار مهم و کاربردی جهت کاهش هزینه‌های چاپ در پرینتر استوک HP

  • راه‌حل هفتم/ به‌روزرسانی و آپدیت تنظیمات پرینتر استوک hp

نرم افزارها و درایورهای مرتبط با دستگاه پرینتر را به‌روزرسانی کنید. با این روش، عملکرد دستگاه بهبود یافته و بدین ترتیب هزینه‌های چاپ نیز کاهش می‌یابد.

  • راه‌حل هشتم/ انتخاب نوع قلم مناسب برای اسناد متنی

سایز و نوع قلم مورد استفاده در اسناد متنی بر میزان مصرف جوهر پرینتر اثرگذار است. با انتخاب قلم مناسب به مصرف بهینۀ جوهر و همچنین تونر دستگاه کمک خواهید کرد. در حالت کلی، فونت‌های سایز بزرگ یا طراحی‌های خاص، جوهر بیشتری مصرف می‌کنند.

  • راه‌حل نهم/ استفاده از اسکنر

در اغلب مواقع، می‌توان به جای پرینت کردن صفحات آنها را اسکن کرد. با اسکن کردن اسناد و به اشتراک‌گذاری آنها در سیستم شبکه، تا حدود زیادی از هزینۀ مصرف جوهر کارتریج کاهش می‌یابد.

  • راه‌حل دهم/ حذف چاپ‌های غیرضروری

در شرایطی که می‌توان به جای چاپ کردن اسناد، آنها را به روش‌های مختلف بایگانی یا مطالعه کرد، پس نسبت به چاپ اسناد صرف نظر نمایید. یکی از دلایل کاهش عملکرد مطلوب دستگاه پرینتر در حین انجام عملیات چاپ، پرینت اسناد و مدارک غیرضروری است.

بیشتر بخوانید:  همه چیز در خصوص نحوۀ نصب پرینترهای استوک HP

خلاصه کلام

پیش از خرید پرینتر استوک HP یا سایر پرینترهای استوک، حتماً نسبت به نحوۀ کارکرد و کیفیت خروجی دستگاه اطلاعات دقیق کسب کنید. از طرفی، متناسب با نیاز خود و فضای مورد نظر، پرینتر انتخاب کنید. با توجه به تولید پرینترهای خانگی و اداری مختلف، امکان انتخاب پرینتر مناسب نیز برای کاربران فراهم شده است. متاسفانه، برخی از افراد بدون توجه به این نکات اقدام به خرید پرینتر استوک می‌کنند که در نهایت از انتخاب خود رضایت نخواهند داشت. فروشگاه شکیل نگار چابهار انواع پرینتر استوک با کیفیت و با دوام در فروشگاه عرضه کرده است.

Introducing 10 main and practical solutions to reduce the cost of printing on HP Stoke printers 2 - معرفی ۱۰ راهکار اصلی و کاربردی جهت کاهش هزینه پرینت در انواع پرینتر استوک HP

به‌روزرسانی و آپدیت تنظیمات پرینتر استوک HP

 

شرکت ماشین‌های اداری شکیل نگار چابهار واردکننده و فروشنده انواع دستگاه‌های فتوکپی و پرینتر استوک در کشور است. برای گرفتن مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.
تماس بگیرید 02188846493