شکیل نگار چابهار، هیولِت پاکارد به انگلیسی (Hewlett-Packard) به ‌اختصار اچ‌ پی (HP) یک شرکت آمریکایی چند‌ملیتی فناوری اطلاعات است. ساختمان مرکزی این شرکت در دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده‌است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات است و تقریباً در همه کشورها فعالیت می‌کند. اچ‌ پی به‌عنوان بزرگترین تولید‌کننده پرینتر و لپ‌تاپ در جهان شناخته می‌شود.

چگونگی انتخاب نام:

هیولت و پاکارد تصمیم گرفتند نامی برای شرکت خود انتخاب نمایند بر این اساس تصمیم گرفتند نام‌های خود را بر روی شرکت قرار دهند و قرعه انداختند که نام هر کدام اول افتاد شروع نام شرکت با حرف اول صاحب نام خواهد بود و دومین حرف از نام نفر دوم باشد که بالاخره نام هیولت اول افتاد و بدین ترتیب نام شرکت اچ ‌پی شد.

شرکت اچ‌ پی به عنوان یکی از پیشروهای ساخت و تولید چاپگرهای رنگی و سیاه و سفید میان کاربران جهان دیجیتال شناخته شده‌است. تاریخ پر فراز و نشیب شرکت برای مصرف‌کنندگان محصولات این شرکت نشان‌دهنده نقش مؤثر دو نفر از موفق‌ترین مدیران در قرن گذشته‌است.

در آغاز تاریخ شرکت، دو مؤسس مراحل رسمی مدیریت را تأیید کردند و اچ‌پی نخستین شرکتی بود که از رویکرد «مدیریت با هدف» استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:  آموزش تعویض کارتریج اچ پی مدل LaserJet Enterprise flow MFP M 525

دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت به «مدیریت با راه رفتن در اطراف» مشهور بودند، و تا آنجا که ممکن است، به منظور درک نحوه عملکرد این شرکت به بیشتر بخش‌ها بدون قرار ملاقات‌ها یا جلسات برنامه‌ریزی شده، هر چند وقت یکبار مراجعه می‌کردند تا کارگران خط، بتوانند با مدیران در ارتباط باشند. این شرکت همچنین به یکی از مهمترین مشارکت‌کنندگان سازمان‌های خیریه تبدیل شد.

در سال ۱۹۸۴، شرکت اچ ‌پی پرینترهای جوهر افشان و لیزری را برای سیستم‌های رومیزی معرفی کرد. این محصولات سپس به اسکنر مجهز و کم‌کم دستگاه‌های چندکاره تولید شدند. مهم‌ترین دستگاه‌های موجود در این حوزه عبارت اند از پرینترهای تک کاره، اسکنر، دستگاه کپی و دستگاه فکس. سازوکارهای چاپ مربوط به پرینترهای لیزریِ بسیار محبوب اچ ‌پی تقریباً کاملا وابسته به قطعات شرکت کانن (موتورهای چاپ) هستند که این سازوکارها از فناوری توسعه‌یافته توسط زیراکس استفاده می‌کنند. اچ ‌پی سخت‌افزارها، سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارهایی را توسعه می‌دهد که داده‌ها را برای سازوکارهای چاپ به نقطه تبدیل می‌کنند.

در تاریخ ۳ مارس ۱۹۸۶، شرکت اچ‌پی دامنه HP.com را ثبت کرد که نهمین دامنه اینترنتی بود که ثبت می‌شد.

در سال ۱۹۸۷، گاراژ پالو آلتو که هیولت و پاکارد کسب‌وکارشان را از آنجا راه‌اندازی کردند به عنوان یکی از نقطه عطف‌های تاریخی ایالت کالیفرنیا در نظر گرفته شد.

بیشتر بخوانید:  این شما و این اجزای پرینتر استوک و کاربردهای آن!

محصولات:

محصولات اصلی شرکت اچ ‌پی شامل پرینتر، سِرور، لپ تاپ و نرم‌افزارهای مدیریت شبکه می‌باشد.

نخستین محصول ساخت شرکت اچ‌ پی یک نوسان ساز بود که با ایده بیل هیولت در دانشگاه استنفورد و در پایان دهه ۱۹۳۰ شکل گرفت. نوسان سازی که همه رقبا را از نظر کیفیت و قیمت کنار زد.

چشم انداز اچ پی:

چشم انداز ما ایجاد فناوری است که زندگی را برای همه، در همه جا – هر فرد، هر سازمان و هر جامعه ای در سراسر جهان بهتر می کند. این به ما انگیزه می دهد – به ما الهام می بخشد – برای انجام کاری که انجام می دهیم.  برای مهندسی تجربیاتی که شگفت‌انگیز است. ما از پیشروی دست برنخواهیم داشت، زیرا شما از پیشروی دست نخواهید کشید. شما در حال اختراع مجدد نحوه کار خود هستید. چگونه بازی می کنید. چگونه زندگی می کنید. با فناوری ما، دنیای خود را دوباره اختراع خواهید کرد.

این فراخوان ماستاین یک HP جدید است

شرکت ماشین‌های اداری شکیل نگار چابهار عرضه کننده انواع پرینترهای استوک شرکت اچ پی در ایران است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره برای خرید با ما در تماس باشید.
مشاوره و خرید 02188846493