بسیاری از کاربران پرینتر استوک HP با عدم اجرای سریع و به موقع دستور چاپ از سوی دستگاه، مشکل دارند. دلایل مختلفی باعث بروز چنین مشکلاتی در پرینترهای hp می‌شود که با توجه به نوع و مدل دستگاه، باید نسبت به رفع آنها اقدام کرد. در این نوشتار به برخی از مهمترین دلایل و نحوۀ رفع مشکلات روی آمده اشاره خواهیم کرد.

بررسی دلایل مختلف تاخیر در اجرای دستور چاپ در پرینتر استوک HP

پرینترهای HP، از جمله پرینترهای پرطرفدار و با کیفیت در میان سایر پرینترهای موجود در بازار هستند. یکی از مهمترین اشکالات موجود در این پرینترها که بیشتر کاربران با آن مواجه هستند، تاخیر در اجرای دستور پرینت می‌باشد. بروز چنین مشکلاتی در شرایطی که کاربر نیاز فوری به چاپ صفحات مختلف دارد، آزاردهنده است. دلایل مختلفی باعث بروز این مشکلات در پرینتر استوک HP می‌شود که در این مقاله به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

Investigate the various reasons for the delay in executing the print order on the HP Stoke printer and how to fix the problem 1 - بررسی دلایل مختلف تاخیر در اجرای دستور چاپ در پرینتر استوک HP و نحوۀ رفع مشکل

بررسی دلایل مختلف تاخیر در اجرای دستور چاپ در پرینتر استوک HP

مهمترین علل تاخیر در اجرای دستور چاپ

 • عدم بارگیری صحیح توسط کارتریج
 • اتصال پرینتر استوک اچ پی به شبکه اینترنت
 • نصب درایورهای منسوخ شده و معیوب
 • بارگیری زیاد سرور پرینتر (Overload)
 • دستور پرینت روی کیفیت بالا یا حداکثر دقت و رزولوشن تنظیم شده باشد.
 • عدم استفاده از کابل و اتصالات سالم و پورت USB
 • تنظیم نشدن درست پرینتر
 • پراکنده بودن دستورات چاپ

رفع مشکل کندی یا تاخیر در چاپ پرینتر استوک HP

 • روش اول/ نصب مجدد درایورهای پرینتر

با حذف یا پاک کردن تمامی درایورهای قدیمی روی سیستم، می‌توانید درایورهای نسخۀ جدید و آپدیت شده را مجدداً روی سیستم نصب نمایید و بدین شکل ایرادات نرم افزاری به وجود آمده را رفع کنید تا عمل چاپ، با سرعت بهتری انجام شود.

 • روش دوم/ تعویض یا جابجایی کارتریج پرینتر استوک اچ پی

متاسفانه در بازار، کارتریج‌های بی کیفیت و تقلبی زیادی وجود دارند که در قالب کارتریج اصل و اورجینال به کاربران پرینترهای HP فروخته می‌شوند. استفادۀ مداوم از این دست کارتریج‌ها به مرور زمان مشکلات زیادی از جمله، عدم اجرای صحیح دستور پرینت یا کاهش سرعت چاپ را برای دستگاه به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید:  با مراحل حذف حافظۀ پرینتر استوک HP و Canon بیشتر آشنا شوید!

از همین رو پیشنهاد می‌کنیم، در شرایطی که چاپ صفحات به کندی انجام می‌شود، کارتریج آن را یک بار جابجا نمایید و مجدد دستور چاپ را اجرا کنید. چنانچه عملیات با موفقیت انجام شد نیازی به تعویض کارتریج نخواهید داشت.

اما اگر پس از انجام این کار باز هم اجرای دستور چاپ تاخیر داشت، حتماً کارتریج معیوب را با کارتریج سالم و اورجینال و با کیفیت تعویض کنید و مطمئن شوید که با انجام این روش تاخیر به وجود آمده در عمل چاپ، رفع شده است.

Investigate the various reasons for the delay in executing the print order on the HP Stoke printer and how to fix the problem 2 - بررسی دلایل مختلف تاخیر در اجرای دستور چاپ در پرینتر استوک HP و نحوۀ رفع مشکل

تاخیر در چاپ پرینتر استوک HP

 • روش سوم/ اِعمال تنظیمات صحیح و انتخاب کاغذ

تنظیماتی که روی دستگاه پرینتر انجام می‌دهید باید کاملاً دقیق و درست باشد. به عنوان مثال، اگر نوع خاصی از کاغذ را برای چاپ انتخاب کرده‌‌اید، پرینتر استوک hp متناسب با تنظیمات انجام شده برای کاغذ دستور چاپ را اجرا خواهد کرد. همچنین اگر کیفیت چاپ بالا باشد، سرعت اجرای دستور چاپ، کاهش می‌یابد. به همین خاطر بهتر است، پیش از انجام هر کاری نسبت به بررسی مجدد تنظیمات صورت گرفته در پرینتر دقت کنید.

 

 

 • روش چهارم/ استفاده از اتصالات و کابل سالم و مناسب

همانطور که می‌دانید اغلب دستگاه‌های پر کاربرد، نیاز به قطعات و اتصالات مقاوم و با کیفیت دارند. بنابراین برای آنکه پرینتر استوک HP به درستی عمل کند، باید از کابل و اتصالات سالم و بدون ایراد استفاده کنید. از کابل‌های USB طول بلند و با دوام برای اتصال دستگاه به سیستم استفاده کرده و حتماً نسبت به سالم بودن پورت USB سیستم و کابل مطمئن باشید.

اگر کابل اورجینال همراه دستگاه دچار خرابی یا ایراد فنی شده است حتماً جایگزین این کابل، یک کابل با کیفیت و اصل تهیه نمایید و سپس دستور پرینت را اجرا کنید تا نسبت به رفع خرابی ایجاد شده مطمئن شوید.

Investigate the various reasons for the delay in executing the print order on the HP Stoke printer and how to fix the problem 3 - بررسی دلایل مختلف تاخیر در اجرای دستور چاپ در پرینتر استوک HP و نحوۀ رفع مشکل

پرینتر استوک HP

 • روش پنجم/ بازبینی وضعیت شبکۀ داخلی

در صورت اتصال پرینتر استوک اچ پی از طریق وایرلس یا کابل به شبکۀ داخلی روند اجرای دستور چاپ، با تاخیر انجام خواهد شد. بنابراین برای رفع این مشکل باید موارد زیر را بررسی کرد.

 1. در صورت وجود ترافیک بالا در شبکۀ داخلی، اجرای برخی از دستورات از سوی پرینتر به کندی انجام می‌شود. به عنوان مثال، اگر یکی از افراد سازمان در حال نصب یا دانلود فایل‌های با ظرفیت بالا بر روی سیستم باشد، مطمئناً با ایجاد ترافیک بالا به سایر کاربران اجازۀ اجرای دستور چاپ داده نخواهد شد.
 2. یکی از راه‌حل‌های ساده قطع یا کِشیدن کابل پرینتر HP، از پشت دستگاه است. پس از آنکه کابل را از پورت اتصالی خارج کردید بعد از گذشت چند ثانیه (حداقل 10 ثانیه)، مجدداً کابل را به دستگاه پرینتر متصل نمایید. با انجام این کار، قابلیت‌ها و تنظیمات شبکه یک بار دیگر در دستگاه چاپ Restart خواهند شد.
 3. چنانچه پرینتر به واسطۀ کابل به شبکۀ داخلی متصل شده باشد، حتماً نسبت به سالم بودن کابل مطمئن شوید. در صورت عدم اتصال دقیق و صحیح کابل به شبکه یا بروز قطعی‌های مکرر در شبکه، دستور چاپ به کندی اجرا خواهد شد.
 4. افزایش یا کاهش قدرت سیگنال WIFI، بر انجام صحیح و سریع دستور چاپ تاثیرگذار است. حتماً میزان توانایی سیگنال شبکه یا وایرلس را روی سیستم بررسی کنید. برای آزمودن این وضعیت می‌توانید، منبع شبکۀ وایرلس یا Access Point را به دستگاه چاپگر و حتی رایانه نزدیک‌تر کنید تا از میزان سرعت و قدرت سیگنال مطلع شوید.
 • روش ششم/ راه‌اندازی یا نصب مجدد پرینتر استوک HP

در بسیاری از مواقع با Reset کردن دستگاه پرینتر hp یا بازگرداندن تنظیمات به حالت تنظیمات اولیۀ دستگاه مشکلات ایجاد شده، رفع خواهند شد. برای انجام این کار حتماً با توجه به نوع و مدل پرینتر استوک hp، اقدام به Reset کردن دستگاه کنید. فرایند انجام این عملیات در دفترچۀ راهنمای محصول عنوان شده است با دقت مراحل ذکر شده در دفترچه را مطالعه و سپس اجرا کنید.

بیشتر بخوانید:  این شما و این اجزای پرینتر استوک و کاربردهای آن!

نکتۀ مهم: پیش از آنکه پرینتر HP را ریست کنید، لازم است کابل برق را از پریز جدا نمایید. ضمناً تا رفع کامل مشکل، از سیم سَیار یا سایر اتصالات برقی استفاده نکنید. همچنین پرینتر را به UPS متصل نکنید تا مشکلی برای باتری‌های UPS و دستگاه پرینتر ایجاد نشود.

پیشنهاد می‌کنیم برای خرید انواع پرینتر استوک HP و پرینتر استوک Canon، حتماً به فروشگاه اینترنتی شکیل نگار چابهار مراجعه کنید تا نسبت به کیفیت و عملکرد صحیح این نوع پرینترها مطمئن شده و خرید مناسب با نیاز خود انجام دهید.

Investigate the various reasons for the delay in executing the print order on the HP Stoke printer and how to fix the problem 5 - بررسی دلایل مختلف تاخیر در اجرای دستور چاپ در پرینتر استوک HP و نحوۀ رفع مشکل

راه‌اندازی یا نصب مجدد پرینتر استوک HP

 

شرکت ماشین‌های اداری شکیل نگار چابهار واردکننده و فروشنده انواع دستگاه‌های فتوکپی و پرینتر استوک در کشور است. برای گرفتن مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.
تماس بگیرید 02188846493