اسکنر یکی از پرکاربردترین دستگاه‌هایی است که در ادارات، چاپخانه‌ها، سازمان‌ها و . . . مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر، برندهای مختلف، اسکنرهای متنوع همراه با قابلیت‌های پیشرفته تولید کرده‌اند که معروف‌ترین کمپانی‌، شرکت hp است. اما پیشنهاد می‌کنیم، پیش از خرید، حتماً راهنمای خرید اسکنر hp را مطالعه کنید تا اسکنر استوک hp مناسب با نیاز خود، خریداری نمایید.

همه چیز دربارۀ راهنمای خرید اسکنر hp

از دستگاه اسکنر، جهت اسکن کردن انواع اسناد تصویری و متنی، عکس و . . . جهت چاپ یا بایگانی کردن اطلاعات استفاده می‌شود. اسکنرها در انواع مختلف از سوی برندهای متعدد، طراحی و ساخته می‌شوند که هر یک از آنها، از قابلیت‌‌ها و ویژگی‌های خاصی برخوردارند. به کمک اسکنر، تصاویر یا اسناد متنی وارد سیستم کامپیوتر شده و سپس در بخشی از حافظۀ کامپیوتر ذخیره خواهند شد. دستگاه اسکنر، یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی است که طراحان گرافیکی و عکاسان از آن استفاده می‌کنند و به همین خاطر، باید نسبت به مطالعۀ دقیق مقالۀ راهنمای خرید اسکنر hp و سایر اسکنرها توجه بیشتری داشته باشند.

پیش از آنکه در خصوص نحوۀ انتخاب و خرید اسکنر مطالبی را بیان کنیم، لازم است با انواع اسکنر و کارکرد هر یک از آنها بیشتر آشنا شوید!

The most complete hp scanner buying guide - کاملترین راهنمای خرید اسکنر hp

همه چیز دربارۀ راهنمای خرید اسکنر hp

معرفی انواع اسکنر

  • اسکنر تخت

اسکنرهای صفحه تخت، در ابعاد برگه A4 بوده و برای استفاده در شرکت‌ها، آتلیۀ عکاسی و مصارف خانگی مناسب می‌باشند. ضمن آنکه نسبت به اسکنرهای بزرگ و صنعتی، میزان رزولوشن و وضوح آنها کمتر است. این اسکنرها، برای کسانی که به طور مداوم قصد اسکن اسناد متنی یا تصاویر را به صورت پشت رو دارند، بسیار نامناسب خواهد بود. با توجه به اینکه، برخی از مدل‌های اسکنر تخت دارای دقت 600 dpi می‌باشند و اسکنرهای حرفه‌ای نیز دارای دقت 2000 dpi خواهند بود.

کارکرد این نوع اسکنرها بدین شکل است که درب اسکنر تخت را باز کرده و سپس مدارک مورد نظر خود را روی صفحۀ شیشه‌ای قرار دهید و پس از گذاشتن درب اسکنر، دکمۀ اسکن را فشار دهید. بدین شکل، عملیات اسکن انجام خواهد گرفت.

  • اسکنر دستی

اسکنرهای دستی، امروزه، پرکاربرد می‌باشند. به این خاطر که، ابعاد کوچک و قابلیت حمل و جابه‌جایی آسان دارند. نکتۀ قابل توجه در خصوص این نوع اسکنرها، کیفیت پایین آنها به نسبت سایر اسکنرهای صنعتی و اداری می‌باشد. البته این نوع اسکنرها در ابعاد بزرگتر که هم عرض کاغذ می‌باشند نیز ساخته شده‌اند.

بیشتر بخوانید:  چگونگی شارژ کارتریج پرینتر استوک جوهری و روش‌های آن!

همراه با لپ‌تاپ می‌توانید اسکنر دستی را نیز جابه‌جا کنید. فقط کافی است کابل اسکنر را به پورت موازی لپ‌تاپ متصل کرده و عمل اسکن را آغاز نمایید. کارکرد اسکنر دستی به این شکل است که اسکنر را روی صفحۀ متنی یا اسناد می‌کشید و بدین شکل، عملیات ارسال متون اسکن شده به کامپیوتر انجام می‌شود.

  • اسکنر Sheetfed یا کاغذکِش

این مدل از اسکنرها، در فضاهای کاری که اسناد زیادی جهت اسکن کردن دارند، بسیار مناسب است. ساختار کلی اسکنرهای کاغذکِش مانند قسمت تغذیۀ دستگاه کپی می‌باشد. در واقع، عملکرد این اسکنرها بدین شکل است که کاغذها روی قسمت محرک دستگاه اسکنر قرار می‌گیرند و سپس تک‌تک کاغذها از نوارهای حسگر نوری ثابت رد می‌شوند. سرعت و دقت این نوع اسکنر به نسبت برخی از اسکنرها، بالاتر است.

The most complete hp scanner buying guide - کاملترین راهنمای خرید اسکنر hp

راهنمای خرید اسکنر hp

  • اسکنر اسناد

برای فضاها و محیط‌های اداری بزرگ، اسکنر اسناد مناسب‌تر از سایر اسکنرها می‌باشد. این مدل از اسکنر، دارای سیستم ADF است. کارکرد آنها بدین صورت است که توسط این سیستم، کاغذها به داخل دستگاه کشیده می‌شوند و در نهایت عمل اسکن بر روی کاغذها انجام خواهد شد. با توجه به اینکه، کاربر می‌تواند، قسمتی از این دستگاه را مانند اسکنرهای تخت نیز استفاده کند.

راهنمای خرید اسکنر hp و انواع اسکنر پرکاربرد

قبل از خرید اسکنر، لازم است نسبت به نکات ذکر شده در راهنمای خرید اسکنر hp توجه نمایید تا متناسب با نیاز خود، اسکنر حرفه‌ای و کاربردی انتخاب کنید.

  • نوع هِد و کارکرد اسکنر

در حالت کلی، اسکنرها دارای دو نوع هد می‌باشند که هِد برخی از آنها از نوع CCD و بعضی دیگر دارای هِد CIS در ساختار فنی خود می‌باشند. از آنجایی که تشخیص نوع هد نیاز به تخصص و دانش فنی دارد، به طور ساده می‌توان گفت، هِدهای CIS اسکنر، مناسب عملیات اسکن با صرف انرژی بهینه خواهند بود و هِدهای CCD نیز جهت انجام عمل اسکن با کیفیت عالی مناسب می‌باشند. با توجه به نوع هِد اسکنر و همچنین نحوۀ کارکرد آن که در بخش قبلی عنوان نمودیم، باید اسکنر مناسب کار خود انتخاب کنید.

The most complete hp scanner buying guide 0 - کاملترین راهنمای خرید اسکنر hp

راهنمای خرید اسکنر hp و انواع اسکنر پرکاربرد

  • سرعت عملکرد اسکنر

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که باید هنگام خرید اسکنر مانند خرید پرینتر استوک به آن اهمیت دهید، سرعت کارکرد دستگاه می‌باشد. سرعت اسکنر به تعداد سندی که اسکن می‌نماید، بستگی خواهد داشت. اگر در هر دقیقه، تعداد صفحات بیشتری اسکن شوند، نشان‌ از عملکرد و سرعت مناسب اسکنر دارد. لازم به ذکر است که اسناد تصویری نسبت به اسناد متنی، نیاز به زمان بیشتری برای اسکن خواهند داشت. برای فضاهای کاری و اداری، حتماً اسکنر پر سرعت و با کیفیت بالا در نظر بگیرید.

  • وضوح و رزولوشن اسکنر

رزولوشن یا دقت اسکنر، یکی از مهمترین شاخصه‌های انتخاب اسکنر است. اگر قصد اسکن کردن مدارک مهم و آثار هنری با حجم کم اما با کیفیت بالا را دارید، حتماً از اسکنرهایی که رزولوشن آنها بالا است، استفاده کنید. اما اگر برای بایگانی کردن اطلاعات نیاز به اسکنر دارید و همچنین سرعت عملکرد اسکنر برایتان مهم است، حتماً اسکنر با کیفیت معمولی در نظر بگیرید. به طور کلی، رزولوشن اسکنر بر اساس واحد DPI مشخص می‌شود که هر چه عدد رزولوشن یا واحد DPI بیشتر باشد، کیفیت اسکن تصاویر نیز بهتر و بالاتر خواهد بود.

  • سایز کاغذ

برخی از اسکنرها، مانند پرینتر استوک hp، تنها قابلیت اسکن کاغذهای A4 یا A5 را دارند، بنابراین، باید هنگام خرید اسکنر به این ویژگی نیز توجه نمایید. با توجه به نوع کاغذ مصرفی، باید اسکنری را انتخاب کنید که تمام نیاز شما را جهت اسکن اسناد رفع کند.

  • نوع اتصال اسکنر

یکی دیگر از موارد مهمی که در راهنمای خرید اسکنر hp به آن توجه شده است، اهمیت نوع اتصال اسکنر به سایر دستگاه‌های دیجیتال می‌باشد. برخی از اسکنرها، قابلیت اتصال به صورت بی‌سیم و بعضی دیگر نیز توسط کابل و پورت USB به رایانه یا لپ‌تاپ متصل می‌شوند.

  • قیمت اسکنر

برای بسیاری از کاربران خرید اسکنر استوک hp، با قیمت مناسب، بسیار مهم است. با توجه به ویژگی‌ها، نوع کارکرد و همچنین برند اسکنر، ممکن است قیمت‌های پیشنهادی از سوی خریداران متفاوت باشد. از طرفی، باید بپذیریم که هر چه طراحی و ساخت اسکنر به روز و پیشرفته باشد، قطعاً قیمت دستگاه نیز افزایش خواهد یافت.

The most complete hp scanner buying guide 1 - کاملترین راهنمای خرید اسکنر hp

بررسی قیمت اسکنر/راهنمای خرید اسکنر hp

شرکت ماشین‌های اداری شکیل نگار چابهار واردکننده و فروشنده انواع دستگاه‌های فتوکپی و پرینتر استوک در کشور است. برای گرفتن مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.
تماس بگیرید 02188846493

 

بیشتر بخوانید:  تعویض کارتریج پرینتر اچ پی مدل ۶۰۵