برای خرید دستگاه فتوکپی کارآمد و پر بازده، باید به راهنمای خرید دستگاه فتوکپی بیش از هر چیزی توجه کرد.

اهمیت توجه به راهنمای خرید دستگاه فتوکپی!

پیش از آنکه انواع دستگاه کپی خریداری کنید، لازم است راهنمای خرید دستگاه فتوکپی را به طور کامل مطالعه نمایید. به این خاطر که بر اساس نوع کارکرد دستگاه و همچنین نیاز فضای کاری، دستگاه کپی انتخاب خواهید کرد. در این نوشتار در خصوص خرید انواع دستگاه کپی مطالبی را بیان خواهیم کرد. لطفاً تا پایان همراه ما باشید.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر، تنوع دستگاه های فتوکپی بیشتر شده است. برندها و شرکت های معتبر زیادی، امروزه اقدام به طراحی و تولید دستگاه های فتوکپی چندکاره می کنند. در این میان، افرادی که در طول روز از دستگاه فتوکپی بیشتر استفاده می کنند، باید به سرعت و نحوۀ عملکرد دستگاه توجه کنند. در مقابل، افرادی که به صورت خانگی از دستگاه فتوکپی استفاده می کنند، باید به ابعاد و وزن دستگاه بیشتر توجه داشته باشند.

به خاطر داشته باشید که دستگاه های فتوکپی، از جمله دستگاه های پر مصرف و پر هزینه می باشند. بنابراین، توجه به نکات و پارامترهای مهم در خرید انواع دستگاه  فتوکپی استوک، باعث کاهش هزینه ها و همچنین افزایش میزان بهره وری دستگاه خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اهمیت توجه به راهنمای خرید دستگاه کپی!

 

بر اساس راهنمای خرید دستگاه فتوکپی، چه فاکتورهای مهمی را باید در نظر بگیریم؟

 

 

  • نحوۀ استفاده از دستگاه کپی

یکی از موارد مهمی که باید در انتخاب انواع دستگاه های پرینتر یا کپی به آن توجه داشته باشید، تعداد برگه های چاپی دستگاه در طول یک ماه است. اغلب دستگاه ها، تعداد مشخصی برگه در طول یک ماه کپی می کنند. به همین خاطر، اگر برای مصارف خانگی یا اداری دستگاه کپی تهیه می کنید، به این نکته توجه نمایید.

بیشتر بخوانید:  آموزش نصب و راه اندازی درایور پرینتر استوک HP 630

به طور کلی، تعداد برگه های کپی شده توسط دستگاه های کپی خانگی کمتر از تعداد برگه های چاپی دستگاه کپی اداری می باشند!

به همین خاطر، باید بر اساس نحوه یا میزان استفاده، دستگاه کپی را انتخاب کنید. دستگاه های کپی لیزری و پیشرفته، برای فضاهای اداری و شرکت ها بسیار مناسب می باشند. چرا که از قابلیت و کیفیت بیشتری برخوردارند. از سوی دیگر، دستگاه های کپی یا جوهر افشان برای فضای خانه مناسب هستند.

  • سرعت دستگاه کپی

فاکتور مهم دیگری که باید پیش از خرید دستگاه فتوکپی استوک به آن اهمیت دهید، سرعت کپی یا چاپ دستگاه می باشد. برای آن دسته از افرادی که در طول ماه بیش از 5000 برگ چاپ می کنند. انتخاب دستگاه فتوکپی با سرعت 30 برگ در دقیقه، بسیار مطلوب خواهد بود. همچنین دستگاه هایی که سرعت کپی و چاپ آنها بالای 44 صفحه در دقیقه می باشد، امکان چاپ 12000 برگ به صورت ماهانه را دارند. بدین ترتیب، هر چه سرعت عمل دستگاه کپی بیشتر باشد، طبیعتا فرایند سرعت انجام کار نیز افزایش خواهد یافت. حتما در کنار سرعت دستگاه به کیفیت چاپ نیز دقت کنید.

The most comprehensive guide to buying a photocopier - جامع ترین راهنمای خرید دستگاه فتوکپی

راهنمای خرید دستگاه کپی

 

  • امکان کپی گرفتن دورو از تمامی اسناد

یکی دیگر از نکات مهم که در راهنمای خرید دستگاه فتوکپی باید به آن توجه کرد، قابلیت کپی دورو دستگاه می باشد. برای بیشتر افراد یا سازمان ها، امکان کپی گرفتن دورو از اسناد بسیار مهم است. در واقع با وجود چنین قابلیتی در دستگاه کپی، در مصرف انرژی و کاغذ نیز صرفه جویی خواهد شد. به همین خاطر، هنگام به این ویژگی مهم دستگاه فتوکپی نیز توجه کنید.

سایر نکات مهم جهت خرید دستگاه فتوکپی استوک

  • سیاه سفید یا رنگی بودن انواع دستگاه فتوکپی

دستگاه ‌های پرینتر و فتوکپی در دو نوع سیاه و سفید یا تک رنگ و همچنین رنگی طراحی و ساخته می شوند. اگر در سازمان یا شرکت شما از دستگاه کپی رنگی بیشتر استفاده می شود، حتما به کیفیت و نوع عملکرد دستگاه کپی رنگی توجه نمایید. ضمناً به خاطر داشته باشید، قیمت دستگاه های کپی رنگی نسبت به دستگاه های کپی تک رنگ، بیشتر است.

  • برخورداری از قابلیت های مهم و کارآمد

دستگاه پرینتر استوک یا فتوکپی مدرن و کارآمد دستگاه هایی هستند که امکان چاپ یا کپی بر روی انواع مختلف کاغذ را دارند. در واقع امکان چاپ انواع کاغذ مانند A3، A4،A5، B5 در دستگاه لحاظ شده باشد. انتخاب چنین دستگاهی، باعث صرفه جویی در هزینه و انرژی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  مراحل تعویض کارتریج پرینتر اچ پی ۸۸۰

یکی دیگر از قابلیت های مهم در دستگاه های کپی، قابلیت بزرگ نمایی یا کوچک نمایی اسناد می باشد. چنانچه کوچک نمایی یا بزرگ نمایی در مدارک و اسناد مختلف برای شما مهم است. حتماً پیش از خرید دستگاه، به این قابلیت و نحوۀ عملکرد آن توجه کنید.

اغلب افراد به جای خرید دستگاه تک کاره، دستگاه های فتوکپی چندکارۀ پیشرفته و با کیفیت تهیه می کنند. دستگاه هایی که علاوه بر کپی کردن، سایر عملیات مانند اسکن، پرینت، فکس و . . . را نیز انجام می دهند.

بهتر است بدانید، در صورت تهیۀ چنین دستگاه های پیشرفته ای، امکان اتصال دستگاه به شبکه اینترنتی را نیز خواهید داشت. بدین ترتیب، بیشتر کاربران و کارمندان شرکت می توانند از قابلیت های دستگاه  استفاده کنند.

 

The most comprehensive guide to buying a photocopier 0 - جامع ترین راهنمای خرید دستگاه فتوکپی

نکات مهم در راهنمای خرید دستگاه کپی

از امنیت و ظرفیت حافظۀ دستگاه  کپی استوک غافل نشوید!

  • میزان امنیت انواع دستگاه کپی استوک

دستگاه های فتوکپی استوک مدرن و پیشرفته، تنها در صورت وارد کردن رمز عبور فعال خواهند شد. بدین شکل، امنیت دستگاه فتوکپی در فضاهای کاری پر تردد نیز بیشتر می شود. اگر در شرکت یا سازمان می خواهید از دستگاه فتوکپی به صورت شخصی استفاده کنید، حتما این ویژگی مهم را نیز در نظر بگیرید.

  • حافظۀ دستگاه کپی

برخی از دستگاه های فتوکپی، قابلیت ذخیره سازی مدارک و اسناد در حافظۀ داخلی خود را دارند. با توجه به وجود چنین قابلیتی، دستگاه فتوکپی تمامی اسناد را در حافظۀ داخلی ذخیره خواهد کرد. در نهایت، برای چاپ مجدد، نیازی به اسناد یا فایل اصلی نخواهید داشت.

جالب اینکه، برخی از دستگاه های کپی قابلیت قفل کردن حافظۀ خود را نیز دارند. این ویژگی برای آن دسته از افرادی که از دستگاه کپی استفادۀ شخصی می کنند، مهم خواهد بود.

علاوه بر این موارد، حتماً به ظرفیت حافظۀ دستگاه نیز توجه کنید. هر چه میزان ظرفیت حافظۀ داخلی دستگاه بیشتر باشد. قطعاً تعداد دستوراتی که توسط دستگاه پردازش خواهند شد نیز افزایش خواهد یافت. ضمن آنکه، سرعت انجام روند کارها نیز بیشتر می شود.

کلام آخر در خصوص راهنمای خرید دستگاه کپی

 

پیشنهاد می کنیم پس از مطالعۀ راهنمای خرید دستگاه فتوکپی، حتماً به فروشگاه اینترنتی شکیل نگار چابهار مراجعه کنید. در این فروشگاه انواع دستگاه پرینتر استوک و فتوکپی استوک با کیفیت و کارآمد عرضه شده است.