در این مقاله به چگونگی آموزش نصب و راه اندازی درایور پرینتر استوک 725  hp می پردازیم. در نهایت با جزئیات حول پیرامون این مسئله بیشتر آشنا خواهیم شد.

مراحل نصب درایور پرینتر استوک hp 725

معمولا جهت نصب درایور پرینتر استوک hp 725  بایستی مراحلی را انجام داد. در این مقاله به آموزش نصب و راه اندازی این درایور می پردازیم. پرینترها در حال حاضر به جزء لاینفک و پر کاربرد منازل و دفاتر فنی پیوسته اند. در واقع قبل از مراحل پرینت صفحه ای که مد نظر دارید، بایستی به رایانه متصل شوید. جهت راه اندازی درایور پرینتر استوک و برقراری ارتباط آن با رایانه نیاز به نصب درایور پرینتر بر روی رایانه دارید.

کمپانی های سازنده درایور پرینتر استوک جهت اجرای بهتر و دقیق تر پرینتر شگردهایی را طراحی می نمایند، تا دستگاه کارکرد و بهره وری مناسبی را ارائه نماید.

به طور معمول درایور پرینتر استوک hp 725 و درایورهای نوع جدیدتر امروزه به طور اتوماتیک قابلیت نصب و راه اندازی دارند. در واقع رایج ترین راه جهت متصل شدن و راه اندازی پرینتر در ویندوز، استفاده از کابل USB و یا Parallel است.

چنانچه شما با طرز آموزش نصب درایور پرینتر استوک آشنا نیستید، جای هیچ گونه نگرانی نیست، و تنها با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

معرفی پرینتر لیزری رنگی اچ پی مدل ۷۲۵

مراحل تعویض کارتریج پرینتر لیزری رنگی اچ پی مدل ۷۲۵

 

ادامه آموزش نصب پرینتر hp 725

جهت نصب درایور پرینتر استوک hp 725 بایستی ابتدا پرینتر را از طریق پورت USB به رایانه وصل نمود. پس از اجرای این گام بایستی به حساب کاربری خود بروید و نصب را شروع کنید.

نصب درایور پرینتر استوک کار چندان دشواری نیست. در واقع هر کاربری توانایی انجام این گام ها را جهت نصب این درایور دارد. مراحل نصب را مانند نصب و راه اندازی یک بازی کامپیوتری گام به گام و با دقت و فشردن دکمه Next به پیش برید.

چنانچه می خواهید نصب درایور پرینتر استوک hp 725 راخودتان به پیش برید، ضروری است که اگر کابل نصب، متصل نموده اید، پرینتر را هنگامی روشن کنید، که پیغام اتصال USB صادر گردیده باشد.

Training for installing and setting up the stock 725 hp printer driver - آموزش نصب و راه اندازی درایور پرینتر استوک ۷۲۵ hp

شروع نصب و راه اندازی پرینتر hp 725

مسئله اصلی در نصب پرینتر استوک hp 725 این است که، شما باید در انتهای گام های نصب درایور پرینتر استوک به بخش کنترل پنل سیستم عامل خود رفته و بر روی device and printer کلیک نمایید. در نهایت در این قسمت و در بخش Printer، پرینتر نصب شده خود را ببینید.

بیشتر بخوانید:  تونر کارتریج پرینتر استوک خود را به درستی نصب کنید!

البته با کلیک راست بر روی پرینتر و زدن دکمه set as default printer می توانید این پرینتر را به عنوان پرینتر پیش فرض تعیین نمایید.

چنانچه ویندوز شما از ورژن 8 بالاتر است، در گوشه پایینی سمت راست صفحه مانیتور خود از روی نوار ابزاری که با گذاشتن نشانه گر موس پدیدار می شود، گزینه setting را انتخاب می کنید. سپس گزینه change pc settings را می زنید.

 

Training for installing and setting up the stock 725 hp printer driver 1 - آموزش نصب و راه اندازی درایور پرینتر استوک ۷۲۵ hp

یکی از مراحل نصب پرینتر

در پنجره و یا صفحه جدید pc and device را بزنید. بعد از آن گزینه devices را انتخاب کنید. پنجره ای که می بینید شامل تجهیزات نصب شده روی دستگاه تان می باشد.

در زمانی که نصب درایور پرینتر استوک خود را با موفقیت به اتمام رسانده باشید، باید زیر گزینه printers را نگاه کنید. در غیر اینصورت گزینه add a device را انتخاب می کنید و پرینتر خود را برگزیده و گام های نصب را یکی پس از دیگری طی می نمایید.

صحت نصب درایور پرینتر استوک hp 725 در رایانه

در واقع نحوه نصب درایور پرینتر استوک بر روی ویندوزهای مختلف جدید همچون سون نیز از طریق پورت های USB و یا Parallel صورت می گیرد. بنابراین کمی پس از اتصال آنها به این پورت ها نیز باید منتظر ماند، تا رایانه آنها را شناسایی نماید. پرینتر بایستی بوسیله سیستم عامل تشخیص داده شود و اتومات راه اندازی گردد. جهت بررسی این که پرینتر شما به درستی نصب گردیده است، باید به کنترل پنل بروید.

در نهایت جهت تست درستی نصب درایور پرینتر استوک به منوی استارت می روید. سپس روی میانبر کنترل پنل رفته و در پنجره کنترل پنل، گزینه Hardware and Devices را زده و Devices and Printers را انتخاب می نماییم.

در این مرحله چنانچه پرینتر استوک hp 725 به درستی نصب شده باشد، به طور خودکار بوسیله ویندوز سون و غیره شناسایی می شود. همچنین نام و مدل آن در بخش پرینترها یا Printers نشان داده می شود.

Training for installing and setting up the stock 725 hp printer driver 2 - آموزش نصب و راه اندازی درایور پرینتر استوک ۷۲۵ hp

تست درستی نصب پرینتر اچ پی

مرور روش نصب درایور پرینتر استوک hp 725 در سیستم عامل ویندوز

  1. آماده نمودن اپلیکیشن یا برنامه های مورد نیاز جهت نصب بر روی رایانه
  2. اتصال پرینتر از طریق پورت USB به کامپیوتر
  3. تشخیص خودکار پرینتر توسط ویندوز
  4. نصب نرم افزارهای ضروری بر روی سیستم
  5. تست نصب صحیح پرینتر
بیشتر بخوانید:  پرینتر جوهر جامد چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

توجه! در صورت شناسایی نشدن پرینتر در رایانه می توانید درایور جدید را از سایت شرکت سازنده دانلود و نصب نمایید. برای این کار بایستی در این سایت، درایو مورد نظر خود را بیابید و سپس آن را دانلود و نصب نمایید.

در اینجا شاید کسانی که دارای مدل های دیگری از سیستم عامل جهت نصب درایور پرینتر استوک hp 725 هستند، بخواهند روش نصب پرینتر استوک را بر روی این نوع سیستم عامل ها نیز بدانند.

به عنوان مثال جهت راه اندازی پرینتر در سیستم عامل Mac اگر نرم افزارهای مورد نیاز جهت نصب در دسترس تان نبود، از OS X می توانید استفاده کنید.

همچنین با اتصال پرینتر به رایانه OS X به شما در شناسایی درایور کمک می نماید. در این سیستم عامل نیز همانند سیستم عامل های دیگر بایستی از اتصالات اطمینان حاصل نمایید. پرینتر بایستی از طریق USB به کامپیوتر متصل گردد. در نهایت با دنبال کردن مراحلی که جهت نصب درایور پرینتر استوک در OS X وجود دارد، می توان عملیات نصب را با موفقیت به اتمام رساند.

تنها تفاوتی که این سیستم عامل با سیستم عامل های ویندوزی دارد، در چگونگی تست درستی نصب پرینتر استوک است. در این سیستم عامل جهت بررسی صحت عملکرد صحیح مراحل نصب و راه اندازی بر روی Apple menu می رویم و گزینه Print & Scan را در این قسمت انتخاب می نماییم. با مشاهده پرینتر نصب شده این مرحله نیز به اتمام می رسد و شما به درستی درایور پرینتر استوک  hp 725 را نصب نموده اید.

 

کلام پایانی

چنانچه در نصب و راه اندازی درایور پرینتر استوک hp 725 خود دچار اشکالی شدید، نگران نشوید. چرا که با مشورت و راهنمایی با افراد ماهر و دوره دیده در این زمینه قادر به رفع مشکلات از این دست هستید. پس از خریداری یک پرینتر استوک بایستی همه تجهیزات آن را بررسی کنید.

براساس عملکرد جداگانه هر کابل را در جایگاه اصلی خود به رایانه، پاور و یا برق متصل نمایید. سپس دکمه روشن واقع بر روی پرینتر را بزنید. در این پرینتر استوک کابل برق و USB وجود ندارد، آنها را بایستی جداگانه خریداری نمایید.

حتما بعد از نصب و راه اندازی درایور پرینتر استوک hp 725 گزینه Self Printing را جهت تست دستگاه بفشارید. در نهایت اطلاعات چاپی را با دقت مطالعه کنید. این برگه چاپی حاوی اطلاعاتی از ویژگی های فنی و تعداد صفحات قابل چاپ بوسیله دستگاه می باشد.