امروزه، نرم افزارهای زیادی جهت استفادۀ آسان و سریع از پرینترهای چند کاره طراحی و ساخته شده‌اند که یکی از نرم افزارها، نرم افزار hp Smart برای پرینتر استوک hp است. این نرم افزار قابلیت‌ها و امکانات زیادی برای کاربران جهت استفاده از پرینتر فراهم خواهد کرد که در این نوشتار به مهمترین آنها اشاره کرده‌ایم.

نحوۀ نصب و راه‌اندازی پرینتر استوک hp توسط نرم افزار  hp smart

چقدر با نرم افزار Smart Print hp  و قابلیت‌های مهم آن، آشنا هستید؟

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که پس از جستجو در وب‌سایت‌های مختلف، قصد چاپ اطلاعات برخی از سایت‌ها را دارید، بهترین کار، استفاده از نرم افزار Smart Print چاپگرهای hp می‌باشد. این نرم افزار کاربردی، بخش‌هایی از متن مورد نظر یا وب‌سایت را که قصد چاپ کردن آنها را دارید، انتخاب کرده و در صورت نیاز، کاربر نیز می‌تواند سایر قسمت‌های وب‌سایت را جهت چاپ انتخاب کند، پس از انتخاب متن و صفحه، عملیات پرینت به کمک hp Smart انجام خواهد شد.

در این شیوۀ چاپ پرینتر استوک hp، جوهر و کاغذ کمتری مصرف خواهد شد و در واقع، مقرون به صرفه‌تر از سایر روش‌های چاپی است.

Smart hp، به عنوان یکی از نرم افزارهای کنترل چاپگرهای چند کاره برند hp شناخته شده است. کاربر این نرم افزار می‌تواند از طریق گوشی هوشمند، عملکرد پرینتر استوک اچ پی را در زمان انجام عملیات چاپ، اسکن و کپی کنترل کند. همچنین کاربر می‌تواند با کمک نرم افزار Smart Print، مطالب گوناگون و تصاویر را از طریق پیامک، ایمیل و . . . برای مقصدهای مختلف انتشار دهد.

لازم به ذکر است که نرم افزار hp Smart، از اغلب سرویس‌های پرطرفدار و رایج مانند Google Drive، iCloud، Evernote و . . . پشتیبانی می‌کند و به همین خاطر، می‌توانید به آسانی، حداقل 2 پرینتر یا بیشتر را کنترل نمایید.

یکی از قابلیت‌های مهم این نرم افزار، امکان اسکن فایل‌ها و عکس‌های با فرمت JPG و همچنین PDF است. از طرفی، کاربر می‌تواند تمام فایل‌ها و عکس‌های موجود در گوشی هوشمند و تبلت خود را برای پرینتر استوک hp ارسال کند تا چاپ آنها انجام شود. البته با وجود نرم افزار hp Smart، تمام تنظیمات و دستورهای پرینت را که برای چاپ ارسال شده است را نیز می‌توانید مدیریت کنید.

در بخش بعدی این نوشتار، قصد داریم در خصوص نحوۀ نصب و راه‌اندازی نرم افزار hp Smart توضیحات مفصلی بیان نماییم. لطفا تا پایان مقاله را مطالعه کنید.

What do you know about how to install and set up a stock HP printer with hp Smart software - از نحوۀ نصب و راه‌اندازی پرینتر استوک hp توسط نرم افزار hp Smart چه می‌دانید؟

شیوۀ چاپ پرینتر استوک hp با نرم افزار hp Smart

نحوۀ راه‌اندازی پرینتر استوک hp توسط نرم افزار hp Smart

بیشتر بخوانید:  تعویض کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مدل ۶۳۰

پیش از هر کاری، باید برنامۀ hp Smart را بر روی گوشی‌های هوشمندی که از سیستم عامل Android، IOS، Win 10 و Mac پشتیبانی می‌کنند، نصب نمایید و سپس اقدام به انجام مراحل زیر کنید.

گام اول:

پرینتر استوک hp و همچنین تبلت، گوشی هوشمند و . . . را در یک شبکۀ Wireless قرار دهید تا ارتباط مستقیم بین این دستگاه‌های ایجاد شود.

پس از اطمینان از ایجاد ارتباط میان دستگاه‌های دیجیتال و پرینتر hp، باید پرینتر را روشن نموده و از وجود کاغذ در سینی مطمئن شوید.

گام دوم:

نرم افزار HP Smart را به طور کامل دانلود کنید.

حتماً این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر برای نخستین بار، نرم افزار hp Smart دانلود می‌کنید، باید یک حساب کاربری hp ایجاد نمایید تا به کمک آن، تمامی قابلیت‌ها و امکانات دستگاه در دسترس شما باشند.

گام سوم:

چنانچه از گوشی‌های هوشمند دارای سیستم عامل IOS و Android استفاده می‌نمایید، باید بلوتوث دستگاه خود را روشن کنید. با کمک Bluetooth، در زمان نصب نرم افزار، موقعیت‌یابی چاپگر به درستی انجام می‌شود.

 

گام چهارم:

برای اِعمال تنظیمات چاپگر، برنامۀ نصب شده را باز کنید. چنانچه، دستگاه چاپگر شما در لیست پرینترها بود، جهت اِعمال تنظیمات مورد نظر، اقدام نمایید.

در صورتی که، پرینتر نصب شده در میان لیست دیده نشد، بر روی علامت + کلیک کنید و در ادامه، تمامی دستورات مربوط به اضافه کردن دستی چاپگر را انجام دهید.

What do you know about how to install and set up a stock HP printer with hp Smart software 1 - از نحوۀ نصب و راه‌اندازی پرینتر استوک hp توسط نرم افزار hp Smart چه می‌دانید؟

راه‌اندازی پرینتر استوک hp توسط نرم افزار hp Smart

گام پنجم:

چنانچه پرینتر نصب شده، پیدا نشد، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. تمامی تنظیمات شبکه را که به صورت پیش فرض روی پرینتر است را بازیابی کنید تا تنظیمات روی گزینۀ First-time wireless setup قرار بگیرند.
 2. اگر پرینتر شما دارای صفحۀ لمسی است، باید گزینۀ Restore Network Default را از فهرست تنظیمات Restore Setting نمایید.
 3. در پرینترهای لیزری hp نیز باید کلید wireless را فشار دهید و با نگه داشتن آن، شاهد چشمک زدن چراغ هشدار یا attention Light خواهید شد. بعد از انجام این عمل، چاپگر مجدد راه‌اندازی خواهد شد.
 4. در سایر چاپگرهای استوک hp مانند HP Tango نیز، کلید Wireless را که در قسمت پشت چاپگر است را فشار دهید و تا زمانی که چراغ Edge به رنگ آبی چشمک بزند. در این صورت، پرینتر استوک hp مجدداً راه‌اندازی می‌شود.

 

 

 

گام ششم:

در این مرحله، باید روی علامت + که در برنامۀ HP Smart است، کلیک کرده تا چاپگر به لیست پرینترها اضافه شود تا در نهایت در شبکۀ وایرلس، امکان تنظیم پرینتر را داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  آموزش ارسال ایمیل با پرینتر HP ۶۳۲

نحوۀ استفاده از نرم افزار Smart hp

 • جهت پرینت یک فایل، باید در ابتدا نوع کار یا Print Job را از صفحۀ اصلی انتخاب نمایید. در ادامه، فایل مورد نظر را که قصد چاپ کردن آن را دارید، باید انتخاب کنید. پیش از پرینت، می‌توانید از ابزارهای ویرایش عکس نیز استفاده نمایید و در پایان، تنظیمات لازم جهت چاپ را نیز اِعمال کنید.
 • جهت کپی کردن در گوشی‌های هوشمند سازگار با سیستم عامل IOS و اندروید، باید گزینۀ Copy Title را باز کرده، سپس از دوربین جهت گرفتن فایل یا عکس استفاده نمایید. پس از آنکه اندازه و تعداد صفحات لازم جهت کپی کردن را مشخص نمودید، فایل مورد نظر به صورت سیاه و سفید یا رنگی پرینت خواهد شد.
 • جهت اسکن کردن نیز باید بین document feeder یا شیشۀ اسکنر، یک مورد را در نظر بگیرید. در گام بعد، لازم است یک عکس از کامپیوتر یا از دوربین گوشی همراه جهت بارگذاری فایل یا گرفتن عکس، انتخاب کنید. در نهایت، فایل اسکن شده را جهت پرینت، ذخیره کرده یا به اشتراک بگذارید.
 • برای آنکه مشکلات مربوط به اسکن یا چاپ فایل‌ها، رفع شود باید از ابزار Diagnose & Fix استفاده نمایید. این ابزار در سیستم عامل‌های Mac و Win کاربرد دارد.
 • جهت مدیریت پرینتر استوک، روی تصویر مربوط به پرینتر در صفحۀ اصلی کلیک کنید تا تنظیمات پیشنهادی و همچنین سایز گزینه‌ها را تغییر دهید. ضمن آنکه می‌توانید وضعیت چاپگر را نیز بررسی نمایید.

بدین طریق، با انجام مراحل ذکر شده از نصب و راه‌اندازی نرم افزار hp Smart تا نحوۀ استفاده از آن، از تمامی قابلیت‌های جذاب و کاربردی این نرم افزار بهره‌مند خواهید شد.

شرایط استفاده از نرم افزار hp Smart چگونه است؟

به طور کلی برای آنکه از نرم افزار hp Smart به شیوۀ صحیح استفاده کنید، لازم است نکات زیر را بدانید.

 • باید پرینتر hp که از این نرم افزار پشتیبانی می‌کند را تهیه نمایید.
 • پرینتر باید امکان اتصال به شبکۀ اینترنتی Wireless را داشته باشد.
 • نیاز به یک گوشی همراه هوشمند و رایانۀ شخصی سازگار با پرینتر خواهید داشت.
 • نسخۀ Android گوشی همراه بالای 7.0 و نسخۀ سیستم عامل IOS نیز بالای 13 باید باشد.
 • برای ویندوز 10 نسخۀ 1803 به بالا را باید داشته باشید و برای سیستم عامل Mac نیز نسخۀ 10.13 به بعد نیاز شما را رفع خواهد کرد.

 

What do you know about how to install and set up a stock HP printer with hp Smart software 2 - از نحوۀ نصب و راه‌اندازی پرینتر استوک hp توسط نرم افزار hp Smart چه می‌دانید؟

پرینتر استوک hp

 

شرکت ماشین‌های اداری شکیل نگار چابهار واردکننده و فروشنده انواع دستگاه‌های فتوکپی و پرینتر استوک در کشور است. برای گرفتن مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.
تماس بگیرید 02188846493