شکیل نگار چابهار، دستگاه فتوکپی استوک این روزها بیشترین کاربرد را در میان کاربران مختلف دارند. پیش از خرید این نوع دستگاه ها، بهتر است این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

همه چیز درباره دستگاه فتوکپی استوک

به نظر شما دستگاه فتوکپی استوک چیست و چرا استفاده از این دستگاه ها در حال حاضر بسیار رایج شده است؟

در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی، فرایند تعمیر و فروش دستگاه های مختلف دیجیتالی مانند فتوکپی، پرینتر، اسکنر و . . .؛ توسط نمایندگی های رسمی هر برند و شرکت تولیدکننده انجام می شود. در صورتی که محصول جدید و پیشرفته از سوی کمپانی ها معرفی شود، نمایندگی های رسمی نسبت به تامین قطعات مختلف دستگاه های قدیمی و همچنین خدمات مربوط به آنها، اقدامات کمتری خواهند کرد. در واقع، به جای انجام چنین فرایندی، اقدام به معرفی و فروش محصول جدید کمپانی یعنی دستگاه فتوکپی یا پرینتر جدید خواهند کرد. ضمن آنکه پیشنهاد و تخفیفات ویژه ای نیز برای خریداران واقعی ارائه می کنند.

در همین راستا، نمایندگی های رسمی هر کمپانی، مشتریان را ترغیب به تعویض دستگاه های قدیمی با دستگاه های جدید می کنند.

دستگاه فتوکپی استوک چیست؟

در این بین نمایندگی های رسمی با دریافت و جمع آوری دستگاه های قدیمی، اقدام به تعمیر و تعویض قطعات معیوب دستگاه فتوکپی قدیمی می کنند. پس از آنکه قطعات معیوب و آسیب دیده تعمیر شدند، از سوی نمایندگی رسمی در بازار سایر کشورها به ویژه بازار دیجیتال کشورهای جهان سوم وارد مرحله فروش می شوند.

دستگاه فتوکپی استوک، دستگاهی است که بدین شکل وارد بازار فروش شده؛ و مشتریان نیز با توجه به ویژگی هر دستگاه و قابلیت های آن اقدام به خرید دستگاه استوک خواهند کرد.

چرا دستگاه های کپی استوک مورد استقبال بسیاری از خریداران واقع شده اند؟

یکی از دلایل مهمی که باعث افزایش میزان فروش دستگاه های فتوکپی کارکرده نسبت به دستگاه های نو و جدیدی می باشد؛ قیمت مناسب این دستگاه ها است. از آنجایی که دستگاه های جدید و مدرن، قیمت بالایی دارند، خرید این نوع دستگاه ها برای بسیاری از کاربران به ویژه کاربران خانگی کمی پر هزینه است.

بیشتر بخوانید:  پرینتر جوهر جامد چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دستگاه های فتوکپی کارکرده در انواع و مدل های مختلف در بازار موجود می باشند؛ که هر کاربر متناسب با میزان فعالیت ها و نیاز خود، می تواند اقدام به خرید یکی از آنها کند. به خاطر داشته باشید که اغلب این دستگاه ها، ممکن است کارنکرده و بسیار سالم باشند. یعنی تنها دلیل استوک بودن آنها، قدیمی و از رده خارج شدن دستگاه ها می باشد. به همین دلیل، بدون آنکه قطعات و تجهیزات جانبی آنها مورد تعمیر و تعویض واقع شوند؛ وارد بازار فروش خواهند شد.

در این مقاله قصد داریم در خصوص ویژگی های دستگاه فتوکپی کارکرده و همچنین مزایا و معایب این نوع دستگاه ها مطالب بیشتری ارائه کنیم. لطفا تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دستگاه های کپی دیجیتال استوک چه ویژگی هایی دارند؟

برای آنکه دستگاه فتوکپی کارکرده متناسب با نیاز خود تهیه کنید، بهتر است به ویژگی های ذکر شده در این بخش دقت داشته باشید. بر اساس ویژگی ها و قابلیت های دستگاه های فتوکپی، می توانید انتخاب و خرید دقیق تری داشته باشید.

 • چند کاره یا تک کاره بودن دستگاه
 • ظرفیت کاغذ
 • رنگی یا سیاه و سفید بودن دستگاه
 • سرعت عملکرد دستگاه فتوکپی استوک
 • میزان ظرفیت حافظه داخلی دستگاه
 • کیفیت و دوام قطعات اصلی و جانبی دستگاه استوک
 • مدت زمان اعتبار گارانتی و ضمانتنامه

علاوه بر اینکه به ویژگی های ذکر شده در این بخش توجه می کنید؛ باید به قیمت دستگاه نیز توجه داشته باشید. مسلماً دستگاه های کپی استوک که قابلیت ها و امکانات بیشتری دارند، قیمت بالاتری خواهند داشت.

اگر از دستگاه کپی Stock، استفاده شخصی یا خانگی دارید، می توانید از برخی ویژگی های دستگاه چشم پوشی کنید. از طرفی، برای محیط کار و شرکت های بزرگ، باید دستگاه های استوک با قابلیت ها و امکانات بیشتر در نظر گرفت، تا بیشترین بهره وری از دستگاه صورت گیرد.

What is a stock photocopier and what are its important features and benefits 1 - دستگاه فتوکپی استوک چیست و چه ویژگی ها و مزایای مهمی دارد؟

دستگاه های فتوکپی کارکرده چه مزایا و معایبی دارند؟

پیش از آنکه اقدام به خرید هر نوع دستگاه کپی استوک کنید؛ لازم است نسبت به مزایا و معایب آن اطلاعات کافی داشته باشید.

مزایای دستگاه کپی کارکرده

 • قیمت مناسب

یکی از مهمترین مزایای دستگاه فتوکپی استوک نسبت به دستگاه های مدرن و جدید، قیمت پایین و مناسب آنها می باشد. قیمت این دستگاه ها نسبت به دستگاه های کپی جدید، 20 تا 50 درصد کمتر می باشد. بنابراین، خرید برای کاربران نیز آسان خواهد بود.

 • کیفیت

اغلب دستگاه های کپی کارکرده یا استوک، از کشورهای اروپایی و پیشرفته وارد کشور می شوند. از همین رو، ساختار اصلی و قطعات و تجهیزات جانبی آنها از کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود. ضمن آنکه، بخش زیادی از قطعات استفاده شده در این دستگاه ها، اورجینال و اصل نیز می باشند. به همین دلیل عمر مفید و دوام این نوع دستگاه ها نیز بیشتر خواهد بود.

 • مدل های متنوع

در حال حاضر، دستگاه های کپی متنوعی در بازار موجود است که هر کاربر متناسب با نیاز و محیط مورد نظر خود می تواند؛ یکی از دستگاه های دیجیتال فتوکپی کارکرده را تهیه کند. بر اساس نوع عملکرد و ویژگی های هر دستگاه استوک، خرید برای کاربران امکان پذیر خواهد شد.

 • ضمانتنامه

بیشتر شرکت هایی که اقدام به عرضه دستگاه های فتوکپی استوک می کنند، همراه دستگاه نیز ضمانتنامه به خریداران ارائه خواهند کرد. پس از آنکه از اعتبار برگ گارانتی دستگاه کپی مطمئن شدید، می توانید خرید خود را به راحتی ثبت کنید.

بیشتر بخوانید:  آموزش تعویض کارتریج اچ پی مدل LaserJet Enterprise flow MFP M 525

معایب دستگاه کپی استوک

 • غیر اصل یا غیر اورجینال بودن دستگاه

لازم است یادآور شویم که برخی از دستگاه های فتوکپی کارکرده، ممکن است از سوی فروشندگان غیر حرفه ای و دلال فروخته شوند. یعنی دستگاهی کاملاً تقلبی به کاربر فروخته می شود؛ که در این صورت، تشخیص دستگاه استوک اصل و تقلبی برای همه آسان نیست!

 • عدم دسترسی به برخی قطعات و تجهیزات جانبی

یکی دیگر از معایب دستگاه های استوک، عدم دسترسی به برخی قطعات و تجهیزات جانبی است. از آنجایی که ورود برخی قطعات دستگاه های دیجیتال پر مصرف؛ مانند فتوکپی، پرینتر و . . . به کشور با محدودیت همراه است! در این صورت، ممکن است تعویض یا تعمیر برخی تجهیزات و قطعات دستگاه کپی خریداری شده کمی دشوار باشد.

 

خرید دستگاه های استوک از فروشگاه اینترنتی شکیل نگار چابهار

بهتر است خرید دستگاه های استوک پرکاربرد و پر طرفداری مانند؛ پرینتر استوک، فتوکپی استوک، اسکنر و . . . را  از فروشگاه های معتبر و خوش سابقه مانند فروشگاه اینترنتی شکیل نگار چابهار انجام دهید. تنوع محصولات اورجینال و اصل در این فروشگاه بسیار بالا بوده؛ و قیمت های مناسبی نیز برای انواع دستگاه فتوکپی استوک در نظر گرفته شده است.