دستگاه فتوکپی استوک به دستگاهی گفته میشود که در کشورهای اروپایی به مدت خیلی کم استفاده شده اند و ایراد یا مشکل خاصی ندارند، سپس توسط شرکت سازنده ایرادات برطرف میشود و در نهایت، به عنوان اجناس دست دوم با قیمت پایین تری به کشور ما راه پیدا میکنند. در ایران به stock جنس کارکرده یا دست دوم گفته میشود.

فتوکپی استوک چیست؟

امروزه به علت مشکلاتی که در قیمت دلار و افزایش نرخ ارز به وجود آمده است، خرید و استفاده از لوازم نو بسیار هزینه بالایی دارد. برای مثال ،خرید لوازم برقی است که، قیمت بسیاری بالایی دارد و هرکسی توانایی پرداخت آن را ندارد. به همین علت، یکی از راه های کنترل هزینه ها استفاده از لوازم استوک میباشد. شاید برایتان سوالی پیش آید که فتوکپی استوک چیست. در جواب این سوال، اول با معنی استوک آشنا شوید. استوک یا  stock، به معنی اجناس ذخیره شده یا اجناسی که در انبار موجود است، میباشد. در ایران به وسایل دست دوم یا کارکرده، استوک میگویند. باید بگوییم که، همیشه کالاهای استوک به معنی کارکرده نمیباشد. برای مثال : تعداد زیادی از فروشگاه های بزرگ در اروپا و آمریکا سیاست خاصی برای جلب و اعتماد مشتری به کار میبرند. یکی از قوانین این فروشگاه ها برگشت کالا بعد از 30 روز، در صورت عدم رضایت از کالا میباشد. به طوریکه مشتری هایی که اجناسی مانند: پرینتر یا هر لوازم دیگری را خریداری کرده اند، در صورتی که از محصول به هر دلیلی راضی نبودند، میتوانند آن را برگشت دهند، و مبلغی که پرداخت کرده بودند را، پس بگیرند. بعضی از این کالا ها بسیار نو و استفاده نشده میباشد. این لوازم از لحاظ کیفیت بررسی میشوند، و در نهایت در بسته بندی قرار میگیرند، پس ممکن است لوازمی که شما به صورت استوک خریداری میکنید، بسیار نو و کارنکرده باشد.

 

مزایای دستگاه فتوکپی استوک چیست؟

همانطور که برایتان توضیح دادیم، استفاده از لوازم های استوک مزایای زیادی دارد که، ما می توانیم چند مورد از این مزایا را برایتان بازگو کنیم:

  • یکی از بارزترین ویژگی دستگاه فتوکپی استوک، قیمت پایین میباشد. این لوازم در حد آکبند می باشند، ولی قیمت پایین تری نسبت به دستگاه نو دارد. میتوان گفت با وجود نوسانات ارز، یکی از بهترین فواید این لوازم، قیمت پایین آنها میباشد.
  • دستگاه های فتوکپی استوک از کیفیت بسیار بالایی برخوردار میباشند. چون این لوازم به طور مستقیم از کشور مبدا (اروپا) صادر میشوند و کلیه قطعات این کالا ها اورجینال است. از لحاظ ظاهر، بسیار شبیه به حالت نو است و تفاوتی زیادی ندارد، پس هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید.
  • یکی دیگر از ویژگی های برتر دستگاه های استوک گارانتی میباشد. اکثر شرکت های توزیع کننده دستگاه استوک، در داخل کشور دارای گارانتی میباشند. پس شما میتوانید با خیالی راحت این دستگاه ها را خریداری کرده و در صورتی که مشکلی وجود داشت، شرکت، موظف به رفع ایراد میباشد.
بیشتر بخوانید:  معرفی انواع دستگاه فتوکپی استوک

چطور میتوانیم دستگاه فتوکپی استوک واقعی را از  دستگاه فتوکپی فیک تشخیص دهیم؟

بسیاری از افراد در تشخیص نمونه اصل فتوکپی با فیک دستگاه دچار مشکلاتی می شوند. یکی از مواردی که در هنگام خرید دستگاه فتوکپی استوک اصل باید در نظر بگیرید این میباشد که، تمام قطعات این دستگاه نو و جدید باشد. پس در خرید دستگاه استوک این مورد را در نظر بگیرید. مورد دیگری که در اصل بودن دستگاه استوک به شما کمک میکند، توجه به پیچ و مهره های داخل دستگاه است. چون کلیه پیچ و مهره ها باید شبیه به هم باشند، اگر با هم تفاوت داشتند، به تقلبی و اصل بودن دستگاه شک کنید.

شما میتوانید لوازمی که به تازگی استوک شده اند را خریداری کنید، چون این احتمال وجود دارد که شخص دیگری آن را خریداری کرده و آن را به صورت دست سوم به شما ارائه دهد.

از همکار خود دستگاه فتوکپی را تهیه نکنید، شاید در نگاه اول ظاهر بسیار تمیز و مرتبی داشته باشد، اما در حقیقت افرادی هستند که این دستگاه ها را خریداری میکنند و از آنها بسیار کار کشیده و بعد از اتمام عمر دستگاه آنها را مرتب میکنند و به بهانه های مختلف، با قیمت روز  به فروش میرسانند. توصیه ما به شما این است که، دستگاه فتوکپی را  از همکار خود حتی به قیمت بسیار کم خریداری نکنید.

در نظر داشته باشید، دستگاه فتوکپی را از شرکت های بزرگ و معتبر خریداری کنید.

همانطور که در بالا برایتان از مزایای دستگاه استوک گفتیم، معایبی نیز برای آن وجود دارد. عیب اصلی آنها در تشخیص اصل و فیک بودن میباشد. اکثر افراد به علت عدم آگاهی، نمیتوانند دستگاه استوک اصلی را تشخیص دهند. بعضی اوقات دلالان، یک دستگاه استوک را خریداری کرده و از آن دستگاه بسیار زیاد کار می کشند، بعد از مدتی آن را با با نام فتوکپی استوک اروپا به فروش میرسانند.

what is a stock photocopy - فتوکپی استوک چیست؟

مشاوره و خرید انواع فتوکپی استوک در شکیل نگار چابهار

دو دسته استوک موجود در بازار ایران

what is a stock photocopy 0 - فتوکپی استوک چیست؟

مشاوره و خرید انواع فتوکپی استوک در شکیل نگار چابهار

جالب است بدانید دو دسته استوک در بازار ایران وجود دارد، 1. دستگاه کپی استوک اصل اروپا 2. دستگاه کپی استوک ایران

دستگاه های استوک اروپایی در کشورهای اروپا تولید شده اند و افراد خریداری کرده و به مدت خیلی کم از این دستگاه ها استفاده میکنند. به همین علت اغلب دستگاه ها در حد نو هستند، و ایرادات بسیار کمی دارند. این دستگاه ها به بازار دبی راه پیدا میکنند و در نهایت در ایران به فروش میرسد و به دست مصرف کننده میرسد.

بیشتر بخوانید:  نحوه کار با انواع دستگاه فتوکپی استوک چگونه است؟

اما در مقابل دستگاه های استوک ایرانی بسیار کارکرد بالایی دارند و در مقایسه با دستگاه های استوک اروپایی کیفیت پایین تری دارند و دارای رتبه پایین تری می باشند. احتمال خرابی و از کار افتادگی دستگاه بسیار بیشتر است. دستگاه های استوک ایرانی از امکانات کمتری برخوردار هستند، چون مدل آنها قدیمی تر است. به علت قدیمی بودن و استفاده از آنها به مدت طولانی، خیلی زود از رده خارج میشوند.

بهتر است برای خرید دستگاه فتوکپی استوک چند فاکتور را در نظر بگیریم مانند :

دستگاهی که خریداری میکنید دارای شناسنامه باشد. چون اگر دستگاهی شناسنامه نداشته باشد به معنی این میباشد که دستگاه بازسازی نشده است. در این صورت خرید این دستگاه،  قابل اطمینان نیست.

دستگاه کارکرد کمی داشته باشد

از سال تولید دستگاه بیشتر از دو یا سه سال نگذشته باشد. چون همانطور که میدانید عمر مفید دستگاه نهایتا تا 10 سال است.

از فروشنده ای که این دستگاه را به شما می فروشد، حتما ضمانت نامه خرید را دریافت کنید.

به هنگام خرید میتوانید یک تست از کیفیت چاپ دستگاه داشته باشید.

در هنگام تست از دستگاه مراقب باشید، صدای نامتعارفی از دستگاه شنیده نشود

دقت کنید لوازمی مانند صفحه پنل و غیره دارای ضربه خوردگی نباشد.

پادکست فتوکپی استوک:

موضوعات پادکست فتوکپی استوک:

  • فتوکپی استوک چیست؟
  • مزایای دستگاه فتوکپی استوک چیست؟
  • چطور میتوانیم دستگاه فتوکپی استوک واقعی را از  دستگاه فتوکپی فیک تشخیص دهیم؟
  • دو دسته استوک موجود در بازار ایران

مدت زمان پادکست: 7 دقیقه

 

انواع دستگاه های استوک فتوکپی شکیل نگار:

 

فتوکپی استوک توشیبا:

فتوکپی استوک ریکو:

فتوکپی استوک کونیکا:

فتوکپی استوک شارپ:

شرکت ماشین‌های اداری شکیل نگار چابهار واردکننده و فروشنده انواع دستگاه‌های فتوکپی و پرینتر استوک در کشور است. برای گرفتن مشاوره و خرید می‌توانید با ما تماس بگیرید.