شکیل نگار چابهار، انواع پرینتر استوک دارای کارت های حافظه مخصوص به خود می باشند. حافظه پرینتر در بالا بردن سرعت چاپ و ایجاد وضوح بیشتر برای چاپ گرافیک نقش مهمی دارد.

کاربردهای کارت های حافظه پرینتر استوک چیست؟

انواع پرینتر استوک دارای کارت های حافظه مخصوص به خود می باشند. جهت جلوگیری از اشکالات و امکان پرینت فایل‎ های حجیم، می توان کارت های حافظه با حجم زیادتری را روی پرینتر نصب نمود. کارت های حافظه از ایجاد خطا در پرینت مدارک جلوگیری کرده و باعث بالا رفتن سرعت و کیفیت چاپ می گردد.
دو ویژگی که از نظر کاربران برای چاپ فایل ها مهم است، سرعت و کیفیت چاپ می باشد. حافظه پرینتر در بالا بردن سرعت چاپ و ایجاد وضوح بیشتر برای چاپ گرافیک نقش مهمی دارد.
کارت های حافظه پرینتر که از نوع حافظه های RAM می باشد با حافظه کامپیوتر فرق دارد. پرینترهایی که از کارخانه به بازار ارائه می شوند، دارای مقدار مشخصی حافظه هستند که از قبل آن نصب شده اند. ولی امکان ارتقا دارند که می توان حجم آن را زیادتر کرد. در این صورت می توانند دستورات پرینت را با سرعت بیشتری انجام دهند.

What is the role of stock printer memory cards 2 - نقش کارت های حافظه پرینتر استوک چیست؟

جهت ذخیره سازی و پردازش فایل هایی که از سوی لپتاپ برای چاپ به پرینتر استوک فرستاده می شود به کارت حافظه چاپگر نیاز است. پس از آنکه چاپ فایل ها به اتمام رسید، اطلاعاتی که از کامپیوتر جهت چاپ دریافت شده بود، حذف می گردد. در این صورت برای دستورات چاپ بعدی فضای بیشتری ایجاد می شود.
بعضی از انواع پرینترها و ماشین های کپی از هارد دیسک برای ذخیره فایل هایی که می خواهند چاپ کنند، استفاده می کنند. البته چاپ از طریق هارد دیسک سرعت کمتری نسبت به چاپ از طریق RAM دارد ولی مزیتی که دارد آن است که تعداد زیادی از کارهای چاپ را می توان از طریق هارد دیسک انجام داد. در این صورت لازم نیست که فایل روی حافظه چاپگر بارگذاری شود و روی هارد دیسک ذخیره می گردد.

راه های پاک کردن حافظه پرینتر کدامند؟

پس از خاموش شدن پرینتر یا قطع ناگهانی برق اطلاعاتی که روی کارت حافظه پرینتر وجود دارد، تا ۶۰ ثانیه باقی می ماند و سپس پاک می شود. برخی از چاپگرها دارای حافظه های اضافی دیگری هستند که ظرفیت نگهداری چند سندی که اخیرا چاپ شده را در خود دارند.
دلایل مختلف سخت افزاری و نرم افزاری جهت توقف ناگهانی یک پرینتر در حال وجود دارد. امکان دارد کاغذهای پرینتر در حین چاپ جمع شوند و عملیات را متوقف نمایند یا برق به طور ناگهانی قطع گردد. پس از رفع مشکل سخت افزاری، پرینتر دوباره به کار خواهد افتاد. برخی مواقع به نظر می رسد که پرینتر از نظر ظاهری وضعیت خوبی دارد ولی کار نمی کند. در این صورت باید احتمال دهید که کار چاپ در حافظه پرینتر گیر افتاده است.

بیشتر بخوانید:  آموزش ارسال ایمیل با پرینتر HP ۶۳۲

 

بیشترین اختلالی که باعث گیر افتادن عملیات چاپ در پرینتر استوک می شود، به حافظه مربوط است.
برای رفع این مشکل، با خاموش و روشن کردن کامپیوتر و یا اعمال یک فرمان در ویندوز، سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید. در این صورت حافظه پرینتر از اطلاعات مربوط به چاپ، پاک شده و مشکل اصلاح می‌شود.
اگر با این کار باز هم پرینتر گیر افتاده و کار نمی کند، سعی کنید پرینتر خود را روشن و خاموش کنید. با راه اندازی مجدد چاپگر تمامی داده ‌هایی که باعث توقف پرینتر شده، پاک می شود.

نحوه کار حافظه پرینتر چگونه است؟

تعداد فایل هایی که برای چاپ به چاپگر ارسال می شوند، احتمال دارد به تعداد زیاد و از انواع مختلفی باشند. جهت نگهداری دستورات پرینت که در زمان‌های متفاوتی به پرینتر فرستاده می‌شود، کامپیوترِ متصل به پرینتر، صف انتظاری برای چاپ مدارک تولید می‌کند. تمامی استفاده کنندگان چاپگر، درخواست های خود را برای کامپیوتر می فرستند. سپس کامپیوتر لیستی از دستورات پرینت تهیه کرده و آن را با تمام اطلاعات مورد نیاز در حافظه موقت ذخیره می‌کند. به واحد ذخیره سازی در حافظه، قرقره چاپگر یا Print Spooler گفته می‌شود. با اتمام عملیات هر دستورِ چاپ توسط پرینتر، کامپیوتر دستور بعدی را از Spooler برای پرینتر ارسال می‌نماید.

در واقع Print Spooler نرم افزاری است که در سیستم عامل های Windows گنجانده شده است. این نرم افزار دستورات عملیات چاپ را به طور موقت در حافظه کامپیوتر ذخیره می سازد. هر زمان که چاپگر جهت پرینت فایل ها آماده شد، دستورات را یکی یکی برای پرینتر ارسال می کند. اگر در برخی شرایط نیاز به توقف و یا راه اندازی مجدد سرویس چاپ داشتید، می توانید جهت دستیابی به Print Spooler، کنسول Local Services را باز کنید

بیشتر بخوانید:  آشنایی با بهترین دستگاه های فتوکپی استوک زیراکس ایران

اغلب پرینترهای جوهرافشان مدل خانگی، دستورات چاپ را مستقیما از داده های Spooler دریافت می‌کنند. در این صورت جهت پاک کردن فایل هایی که گیر افتاده یا Stuck شده اند، باید به جای حذف داده‌ها از حافظه چاپگر، آنها را از صف انتظار Spool حذف نمایید. در برخی از انواع پرینتر استوک مثل پرینترهای لیزری تحت شبکه که گران قیمت هستند، حافظه موقت در درون پرینتر جاگذاری شده است.

چرا در پرینتر استوک از کارت های حافظه SD استفاده می شود؟

چاپگرها از حافظه های ویژه ای استفاده می کنند که در حجم ‎های استاندارد 2 مگابایت، 4 مگابایت و 16 مگابایت می باشند. بعضی از انواع پرینتر استوک قابلیت ارتقا حافظه را دارند.
برای آنکه بدانید چه نوع حافظه ای مناسب پرینتر استوک شما می باشد، می توانید به مدارک همراه چاپگر مراجعه کنید. در صورتی که مدارکی در دست نداشته باشید با جستجوی مدل چاپگر خود در اینترنت، می توانید به اطلاعات مورد نیاز جهت ارتقا حافظه پرینتر خود دسترسی پیداکنید.

What is the role of stock printer memory cards 1 - نقش کارت های حافظه پرینتر استوک چیست؟

چاپگر عکس یا photo printer از کارت های حافظه SD و پورت USB پشتیبانی می کند که بسیاری از کارها را برای مصرف کنندگان ساده کرده است. با استفاده از این امکان نیازی نیست که عکس ها را از طریق گوشی هوشمند، دوربین دیجیتال و یا لپ تاپ خود انتقال دهید. شما می‌توانید کارت حافظه SD یا فلش درایو را مستقیما به چاپگر وصل کنید و فایل های تصویری خود را برای چاپ انتخاب نمایید. انواع چاپگر عکس با پشتیبانی از کارت SD و پورت USB ضمن آسان سازی کار، باعث صرفه جویی در زمان نیز میشوند.
باید گفت بیشتر چاپگرهای مدرن multipurpose یا همه کاره هستند. آنها دارای قابلیت هایی مانند چاپ بی سیم، اتصال به تلفن همراه، و کیفیت بالای رنگ همراه با کارت های حافظه SD هستند.

انواع پرینتر استوک در مدل های Epson Expression Premium XP-6100، Canon TR8620 و HP Envy Photo 7855 دارای کارت های حافظه SD می باشند.